Wpis z mikrobloga

@junomipl: Za gówniaka dentysta zalecił mi myć zęby sodą oczyszczoną, a jeszcze innym razem popiołem. xD Niby miało wzmocnić i trochę je wybielić. W sumie to nie wiem, czy cokolwiek to dało...

Co nie zmienia faktu, że moja antyszczepionkowa siostra żuje olej, bo wyczytała, że ten pomaga na pleśniawki (tak naprawdę to bardzo groźny grzyb!!!) - a te pleśniawki rozmnażają się w całym organizmie. Nawet w mózgu. I wypalają dziury w
@mayder chyba chodzi o takie płukanie jamy ustnej olejem, normalnie tak jak wodą po umycie zębów, ale trzymasz dłużej w buzi ten olej, przeciskasz przez żeby itp. Ogólnie to jak spróbowałem raz to myślałem że się zgrzytam(od smaku, mdłości)
Soda oczyszczona ściera szkliwo. Innym zastosowaniem sody jest czyszczenie fug między płytkami więc... jeżeli coś ściera brud z fug to zeby tym bardziej.

Fluor - ma działanie hamujące próchnicę i wzmacniające szkliwo. Jest na ten temat mnóstwo artykułów naukowych. W stężeniu 1450ppm (pasty dla dorosłych) są jak najbardziej bezpieczne. Dla dzieci stosuje się niższe stężenia i ilości: do 3r.z 1000ppm w śladowej ilości, do 6 r.z 1000ppm wielkości ziarna grochu i powyżej