Wpis z mikrobloga

Mireczki, dzisiaj otrzymałem fakturę pro-formę od swojego dostawcy hostingu – kwota na niej to 70 złotych, ponieważ zmieniły im się już dawno ceny pakietów. Za to co ja mam obecnie, płaciłem do tej pory 30 złotych, a teraz chcą 70, dlatego postanowiłem się z nimi pożegnać.

Poszukałem trochę czegoś dla siebie i znalazłem kilka opcji i poważnie myślałem nad Hekko, który niejednokrotnie był polecany, ale w sumie przyjrzałem się ofercie @MyDevil i czuję się bardziej do nich przekonany.
I mam do Was kilka pytań:
– w szczegółach oferty widzę takie coś jak "Autorski system zarządzania kontem", czy jeśli dobrze rozumiem, jest to jakiś inny panel w rodzaju DirectAdmin? Jak to wygląda i czy tak samo łatwo się to obsługuje?
– widzę też, że jest jakaś weekendowa oferta pozwalająca zakupić pakiet 50% taniej. Według tego co tam napisali, to poza tą zniżką mogę użyć jeszcze kodu rabatowego i dostać dodatkowe 20%? (jeśli tak, to podzielcie się mireczki kodami ʕʔ )

I ostatnie pytanie: jak zakończyć usługę u poprzedniego dostawcy hostingu? Bo dzisiaj dostałem tę fakturę pro-formę, termin płatności jest do 2018-06-21, z kolei mój hosting jest opłacony do 2018-08-10. W panelu u nich (mintshost) nie widzę żadnej takiej opcji, więc w sumie nie wiem, jak wyglądają w takim przypadku procedury...

#pytanie #hosting #webdevhelp #mydevil
  • 12
@Krylan:
- panel jest autorski ale ma wszystko co trzeba, zarzadzanie dnsami, certyfikatami, konfiguracja co ma danej domenie chodzic (czy php, czy python itp), zarządzanie bazami, rezerwacja portów na serwerze, zarzadzanie poczta, repozytoriami
- łap kodzik: KNXPWU3GEG

Nie płać proformy bo ona nie ma żadnej mocy i po prostu po terminie zamkną Ci konto, do tego czasu przenieś wszystko bo najprawdopodobniej po tym terminie wszystko usuna i ew mozna z backupu
@Krylan: Hej, tak, na #mydevil korzystamy z naszego autorskiego panelu webowego jak i odpowiednika w CLI :). Zapraszamy do zakupu konta testowego. Jego koszt wynosi od 1 do 4 PLN za okres 2 tygodni i można go przedłużyć na warunkach promocyjnych (okres testowy nie jest wliczany).

Tak, możesz użyć kodu polecającego aby jeszcze zbić cenę końcową o 20%.
@kwiateusz: Dzięki, kodzik użyty i już opłaciłem hosting :)
@MyDevil: Mam jeszcze takie pytanie, bo jestem trochę skonfundowany: czym się loguję do panelu? Znalazłem adresy do tych paneli (jest ich 27, ale chyba powinienem móc się do każdego tak samo zalogować?), ale jak tam wszedłem, to wpisałem swój login i to hasełko, które podawałem przy rejestracji konta... i nie działa. Hasło jest na pewno dobrze, bo kopiuję je z KeePassa,
@Krylan: U nas usługi są aktywowane automatycznie co pełne 10 minut. Przy aktywacji wysyłany jest mail i jest w nim podany m.in. adres serwera na którym uruchomione zostało konto jak i adres panelu.
@MyDevil: haha, tak, właśnie przed chwilą dostałem maila z danymi. Przepraszam za zamieszanie, ale nie było to dla mnie jasne i myślałem, że powinienem się móc zalogować tymi samymi danymi co do panelu z płatnościami.
@Dibhala: no wygląda to dosyć dziwnie, ale oni chcą te 70 złotych za dokładnie ten sam hosting jaki miałem do tej pory i który, szczerze mówiąc, jakiś świetny nie był. Miałem ograniczenie na ilość baz danych (do 15 i prawie do tego limitu dotarłem), połowę przestrzeni też mam już zajętą. A za te parę dyszek więcej w MyDevil mam:
- 4 razy więcej przestrzeni dyskowej
- nieograniczoną ilość baz danych
-
@Krylan: a ile kosztuje u dotychczasowego dostawcy podobny pakiet jak w mydevil? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pomijając dodatki typu nodejs. SSH da się wynegocjować.
To i tak najczęściej jailssh, choć jak na target mydevil podejrzewam że sporo rozszerzony.
@Dibhala: Ja mam teraz u MyDevil 20 GB, a u tamtego dostawcy są pakiety po 15 GB i 30 GB. Ten z pietnastką (i limitem transferu miesięcznego) ma dostęp do SSH, ale nie ma automatycznych certyfikatów Let's Encrypt. Jego cena to 147 zł. U MD zapłaciłem teraz 60 złotych, a w przyszłych latach będzie kolejno 135,00 zł, 120,00 zł i 105,00 zł, więc raczej dobrze na tym wyszedłem.