Wpis z mikrobloga

Witajcie piloci. Za kilka lat stanę przed dylematem, czy dołączyć do waszej rodziny, czy może kupić #volvo lub #alfaromeo . Alfa Romeo 159 ma skrzynię biegów M32 z GM. Ten 6-cio biegowy manual jest niestety kłopotliwy. Gdy zaczynają tłuc się łożyska, trzeba je wywalić bo inaczej cała skrzynia zdechnie. W związku z tym pytam was, czy ta skrzynia występuje też w 9-3 II generacji? Nigdzie o tym nie piszą. Mam numer Motoru o tej skrzyni, ale o Saabie ani słowa. Pytam dlatego bo Saab był w GM.
#saab #pytaniedoeksperta #motoryzacja
  • 12
@Qba1996: Zapomniałeś doprecyzować, że w dieslach 159 tą skrzynię ma tylko 1.9JTDM.
2.4JTDM i 2.0JTDM (wersja 170KM) mają F40, która już bez żadnych niespodzianek grzecznie współpracuje.
@Qba1996: dorzucę kamyczek. Gdybym miał teraz kupować Saaba to pewnie w automacie, zwykły hydrokinetyk aisina. Wygoda to inny poziom, tylko do sportowej jazdy się nie nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: Zależy co rozumiesz przez sportową jazdę, ruch na trasach i drogach lokalnych? Automat to złoto, polecam z Volvo, nigdy więcej manuali. No chyba że kiedyś sprawiłbym sobie jakiś zabytek.
BTW Alfy podobają mi się niesamowicie, sercie do nich ciągnie, rozum ciągle trzyma przy Volvo, SAABa taka szkoda (,)
@Saeglopur: jazdę sportową: upalanie, pojeżdżawki, kreski, tory. Boli je mniej więcej to samo co skrzynie w Insigniach OPC. Potrafi się zamyślić, wybrać zły bieg, pomulić, a ręczna zmiana przez manetki działa z takim opóźnieniem że ma mały sens. Najmocniejszy Saab 93 ma 5.4 do setki w manualu i ~7 w automacie. Prawie 300 konny czterołap, okolice 7 sekund i niewiele z tym można zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Qba1996: Zdecydowanie M32 to #!$%@? skrzynia. U mnie szumią łożyska, ale nie mam hajsu na naprawę i robię mały przebieg 10k rocznie. Wymieniłem olej na fuchst wlałem ceramizer xado i szumi dopiero jak sie rozgrzeje
Czekam aż całkiem #!$%@? i zrobie swap na F40 to będzie koło 5-6k z nowym sprzęgłem i dwumasą.