Wpis z mikrobloga

Cześć, jak to jest z tymi motocyklami?

Mój ziomek ma skuter, pojemność 49. Jeździ na dowód osobisty, ja słyszałem, że trzeba mieć jednak prawo jazdy, już nie wiem co jest prawdą...

Skuter jest normalnie zarejestrowany, ma wykupione ubezpieczenie jakieś (koło 120 zł), ale nie był jeszcze na przeglądzie nigdy lub był tylko raz, on ogarnia samemu wszystko, do pracy jeździ 3 km od domu, więc dość mało nim jeździ, przeglądy są obowiązkowe co ileś czasu?

#motoryzacja #motocykle #skutery
  • 31
@krykoz: zależy który jesteś rocznik. Zanim weszła ustawa, wszyscy mogli jeździć bez prawka. Kiedy już weszła zgodnie z zasadą "prawo nie działa wstecz" ci, którzy już mieli 18 lat, mogą nadal (i będą mogli do końca życia) jeździć bez prawka. Wszyscy młodsi muszą zrobić bodajże AM.

Nie wiem dokładnie od ilu lat obowiązuje ta "amnestia", ale na oko obecna granica obowiązku posiadania prawka to chyba 25 lat.
@krykoz: Przeglądy i ubezpieczenia trzeba robić co dany czas, żeby mieć papierek, ze pojazd/motocykl jest zdalny do jazdy. Jak bagiety go zatrzymają i nie będzie miał po jakimś czasie przeglądu to będzie słabiutko