Wpis z mikrobloga

a mówią ze to prawaki żyją w oblężonej twierdzy xD


@Alfabet: bo żyją, sęk w tym, że lewaki również. I tak se siedzą okopani w tych twierdzach i obrzucają nawzajem gównem, a normalni ludzie (których co raz mniej) chodzą normalnie między tymi twierdzami zajęci codziennym życiem, tylko czasem trochę, rzuconego przez jedną albo drugą stronę, gówna się rozbryzgnie i ich ochlapie.
@ediz4 Napisałem wyżej, że nie mam pojęcia czemu.

Nie znam jej całej wypowiedzi, nie wiem w czym ma problem.

Natomiast jeśli o mnie chodzi, to spoko, ale w przypadku zachowania trzech warunków:
1. Bez zbijania kapitału politycznego na obchodach wraz z forsowaniem jedynej słusznej wersji historii.
2. Bez napychania kieszeni znajomków kasą i marnowania pieniędzy podatnika.
3. Uświadomienie ludziom, że 11 listopada nie było odzyskania niepodległosci i że ta data została dziwacznie
1. Bez zbijania kapitału politycznego na obchodach wraz z forsowaniem jedynej słusznej wersji historii.


@Sokole-oko: A jaka jest ta nie słuszna? Że jej nie odzyskaliśmy?

2. Bez napychania kieszeni znajomków kasą i marnowania pieniędzy podatnika...

Będziesz miał dowody to do prokuratury. Inaczej można by nic nie robić bo zawsze ktoś może podejrzewać że ktoś zarobi.

3. Uświadomienie ludziom, że 11 listopada nie było odzyskania niepodległosci i że ta data została dziwacznie
@ediz4 znam sytuacje z innych obchodów. Zresztą juz nie udawajmy, że tak nie jest. Instytucja panstwowa dostaje pieniadze z góry na promocję i obchody. Komu zleca wykonanie projektu? Swojakom. Komu sie granty rozdaje? Swojakom. Kogo się promuje w tv? Swojaków Zaprzeczając temu wychodzisz na naiwniaka. I to nie jest prztyczek do obecnej władzy, a do ustroju w ogóle. Tak było od zawsze, niezaleznie od rządów. Choć te promują swoich ludzi bardziej, niż
@ediz4 O jakim czynie zbrojnym mówisz? Gen. Foche'a i gen. Pershinga? Hindenburga czy Brusiłowa?

Przecież nam się udało, dlatego że jak na ironię każdy zabroca przegrał I wojnę. I to dyplomatyczne uznanie tego stanu rzeczy było ważniejsze, niz Rokitna czy inny legionowy czyn zbrojny.
A powstanie wielkopolskie to co?


@ediz4:

Byl Dmowski, Piłsudski, poznaniacy, ludowcy, realiści itd.


Tak samo było i innych częściach kraju.


@ediz4: Nie nie było tak samo. Gdyby nie to, że trzy cesarstwa naraz praktycznie spadły z rowerka, to by nic się nie udało. Polski czyn zbrojny tamtych lat jest naprawdę przeceniany. Właśnie kosztem polskiego czynu dyplomatycznego.
@Sokole-oko: Oczywiście że było - Pomorze Gdańskie oswobodzono dopiero w 1920 roku. I Wiem o tym że 3 mocarstwa spadły z rowerka ale nawet po ich upadku mogli zalążki naszej armii zgnieść bez problemu. Mieli jednak wtedy swoje problemy wewnętrzne i należało to szybko wykorzystać oswobadzając tereny i z nimi przystępować do rokowań pokojowych.
I Wiem o tym że 3 mocarstwa spadły z rowerka ale nawet po ich upadku mogli zalążki naszej armii zgnieść bez problemu.


@ediz4: Nie mogli. Niemcy jakoś Poznania nie zgnietli. Austriacy przestali w 1918 z nami graniczyć XD Nawet nie wiem czy tuż przed 11 listopada graniczyliśmy de facto z Rosją.

Później nam zagrozili, ale to już była obrona odzyskanej niepodległości, a nie samo jej uzyskiwanie.
Nie mogli. Niemcy jakoś Poznania nie zgnietli. Austriacy przestali w 1918 z nami graniczyć XD Nawet nie wiem czy tuż przed 11 listopada graniczyliśmy de facto z Rosją.


@Sokole-oko: Bo jak pisałem mieli problemy wewnętrzne. W Niemczech była rewolucja ale to było tymczasowe.

Później nam zagrozili, ale to już była obrona odzyskanej niepodległości, a nie samo jej uzyskiwanie...

No o tym mówiłem. Gdybyśmy zamiast działać siedzieli na dupie to by nie
źródło: comment_Ailb0YyMNfCsOVuoV3AwoWpmBhuSR59C.jpg