Wpis z mikrobloga

O poziomie (a raczej jego braku) polskiej sceny krypto na YouTubie pisałem wiele razy. Dwa kanały które kreują się na eksperckie a jak nieraz wypowiadali się na jakiś temat to nóż się w kieszeni otwierał.
Tutaj przeszli samych siebie. Absurd przechodzi wszelkie granice.
Temat dużego blockchaina. Panowie eksperci nie widzą problemu bo SERWERY(!) już dziś obrabiają znacznie więcej danych!!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Eksperci, nie widzą problemu w ZDECENTRALIZOWANYM systemie z dużym blockchainem bo serwery pomieszczą bez problemu. NO JA #!$%@?Ę! Panowie, gdzie granica przyzwoitości???
To po co cały segwit, lightning network i te cyrki ze skalowalnością. Ja #!$%@?ę. Eksperci a nie rozumieją historii BTC ostatnich kilku lat, celu zmian w nim. Ale co się dziwić? Skoro oni wierzą w shity...
To już nie jest dno, oni robią odwierty.

12:50
@pawlo74: Tak edukują się Polacy i u nas nie ma nic na wyższym poziomie. Eksperci.

#bitcoin #kryptowaluty
cyberpunkbtc - O poziomie (a raczej jego braku) polskiej sceny krypto na YouTubie pis...
  • 28
@cyberpunkbtc: masz rację jest tragedia. Po prostu nie oglądam ich. Trzeba pozwolić aby rynek ich zweryfikował. Może kiedyś wreszcie zamknął się jak te wszystkie shitcoiny poupadają to i im wstyd będzie mówić takie bzdury. Nic nie poradzisz, wolny rynek, hodza paciorek niewiele gorszy od nich dwóch.
@cyberpunkbtc: zwykle się z Tobą nie zgadzam, ale tutaj masz rację. Polskie kanały o krypto są beznadziejne, zero wiedzy o technologii.
Najlepszy to jest gość z kanału Krypto Raport, on nawet na samym bitcoinie się nie zna. Nie umiem przytoczyć teraz na szybko, ale kiedyś jak słuchałem coś o LN u niego to dramat. I taki człowiek jest uważany za guru kryptowalut w Polsce.
@cyberpunkbtc: ja ma do Was pytanie , do ludzi którzy mocno są za btc, jaką rolę widzicie dla bitcoina za pare lat i więcej? czy uważacie, że ludzie bedą płacić za towary btc jak np. zwykła fiducjarną walutą czy może bardziej btc będzie służył jako nośnik przechowania wartosci w długim okresie (czyli coś jak GOLD)
ja ma do Was pytanie , do ludzi którzy mocno są za btc, jaką rolę widzicie dla bitcoina za pare lat i więcej? czy uważacie, że ludzie bedą płacić za towary btc jak np. zwykła fiducjarną walutą czy może bardziej btc będzie służył jako nośnik przechowania wartosci w długim okresie (czyli coś jak GOLD)


@dimitrov: to będzie odbywać się stadiami. Najpierw stadium SOV a jak już każdy będzie miał bitcoiny przejdzie
Jeśli chodzi o store of value to sie zgodzę, że to jest dobra alternatywa, ale jeśli o środek płatniczy to jest troche bezsensu, bo po co wydawać btc skoro opłaca się je trzymać? Deflacyjny charakter powoduje, że oddawanie btc za towar jest stratne i lepiej hodl.


@dimitrov: też tak uważam ale jeżeli bedziesz miał wszystko w BTC tak jak ja to zobaczysz, że jeżeli trzeba wydać to po prostu wydajesz. Jak
@dimitrov: To sobie pomyśl tak. Jeżeli Uważasz że nie ma sensu wydawać BTC bo jest deflacyjny i wzrasta jego wartość, chyba lepiej będzie jeżeli swoją wypłatę od razu zamienisz na BTC i nawet tą część jaką wydajesz na zakupy w ciągu miesiąca będziesz wydawał za pomocą BTC ci się opłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sumarycznie będziesz do przodu. Jeżeli coś zamieniasz na BTC nie musisz BTC hodlować
no tak mówicie tutaj o całkowicie odmiennym podejściu do ekonomii : dzisiaj , model inflacyjny i napierdzielanie kredytów, nie opłaca się oszczędzać, do modelu deflacyjnego gdzie oszczędzanie się opłaca, a wydaje się tylko na to co na prawdę potrzebujemy nabyć. Deflacyjny model wg mnie jest zdrowszy, ale też ma sporo znaków zapytania