Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi pomoże.
Mam sobie HTC 816, Android 6.0 z rootem. Po dzisiejszej naprawie i częstych wyjęciach baterii system przestał być stabilny, więc zrobiłem factory reset, teraz nie ma roota, ale w menu systemowym jest napis unlocked, mam też TWRP, ale nie wiem, jak mam go rootnąć jeszcze raz.

#android #root #pytaniedoeksperta
  • 8
@Deaco:
ROOT to nie jest aplikacja. Robiąc reset usunąłeś jedynie aplikację do przydzielanie ROOTa aplikacją. Proponuję poszukać jakieś aplikacji do zarządzania ROOTem albo najlepiej przeinstalować system w TWRP
@Friidit: Czyli bootloadera wrzucić?
Ogólnie mam problem, bo nie mogę się dostać do pamięci telefonu przez PC, tylko SD, a TWRP nie widzi SD. Na telefonie nie mam możliwości zapisania czegokolwiek w pamięci.
Nie ogarniam jeszcze tej technologii. ;)
@Friidit: No szkoda, myślałem, że się obejdzie bez flasha, optymistycznie myślałem, że wrzucę mu tylko jakiegoś zipa i będzie chodziło, a teraz znowu wszystko będę musiał instalować. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deaco: Pobierz coś w stylu Magisk, wrzuć na kartę SD i potem sprawdź czy karta jest zamontowana w twrp (menu Mount). Jak jest to w menu z wybieraniem zawartości pamięci wewnętrznej wychodzisz do /storage/emulated i tam powinieneś mieć katalog 0 i jakieś jeszcze. Jeden z nich to karta sd.