Wpis z mikrobloga

@gobi12: Dzięki za przepis na papryki nadziewane w oliwie. Dziś 3 słoiki zrobiłem, cherry/black hungarian, kilka tabasco i jedno habanero. Zobaczymy za kilka tygodni jak to wyszło. ;) Melduje, że Aji Camba z twoich nasion przekroczyła wysokość 120cm a Bananowe są wielkości dłoni!
@siej Aji Camba jeżeli już jest tej wielkości to da Ci nawet do kilkuset owoców do końca sezonu :-) Ale koniecznie trzeba ją regularnie dokarmiac bo to wielka roślina i dużo papu potrzebuje.
Na bananowe polecam coś z wapnem dać, bo na nich lubi się zgnilizna wierzchołkowa pojawiać. Ja jutro dla swoich szykuje octan wapnia z tego względu.
@gobi12 jak to jest, że mi duże krzaki porosły. Sporo było kwiatów, ale większość jakby opadła i nie ma z nich owoców. Używałem i używam nawozu Kristalon (zielonego), papryki rosną pod folią która otwieram na dzień żeby się nie pogotowaly. Podlewam praktycznie codziennie, podwiązuje krzaczki, a papryczek mało co jest krzakach. Tylko piri piri w zasadzie. Mam 14 roznych odmian. Papryki przesadzane do gruntu około 15 maja..
@siej: Jadł, suszył, wędził, marynował itd...

@lewtakm: Pokaż foto, może krzaki jeszcze za małe, żeby utrzymać, może niedostatki w glebie fosforu i potasu - zmienić nawóz na taki do kwitnienia i owocowania :) Kristalon zielony to głównie na masę nawóz (bogaty w azot), żeby krzak był wielki ;) Nie przelewasz krzaków?

@plogi1: Prawie bonsai ;p

@Yggas: A bo narobiłem zdjęć i teraz to wszystko opisać to masa roboty
@gobi12: W opisie krzyżówki na semillas.de było coś na temat pokolenia z którego pochodzą nasiona? Do F7 można traktować wszystkie krzyżówki jako niestabilne, dopiero od 8 pokolenia można uznać że krzyżówka jest stabilna. Na chililovers.nu oferują nasiona F4, więc wciąż mogą one dać rośliny potomne odbiegające od wzorca.
@wogx: Nie, no ja w pełni jestem świadomy, że to niestabilny cross ;) w sumie w nazwie jest 2.3, ale nigdy nie rozgryzałem jak to przekłada się na pokolenia i stabilność. Widziałem też w sprzedaży nasiona 1.6 tej krzyżówki.