•  

  HyperX Predator RGB 2933 CL15 - Test pamięci DDR4 Quad Channel
  Chociaż ceny nie zachęcają, to czasami nadal pojawia się konieczność złożenia nowego komputera. A skąd wiedzieć, który z podzespołów jest lepszy bądź gorszy? Oczywiście z naszych testów! Dzisiaj na warsztat wzięliśmy pamięci RAM DDR4 od HyperX w wersji Quad Channel i z oświetleniem RGB LED.

  HyperX Predator RGB 2933 MHz CL 15-17-17-39 to generalnie całkiem sympatyczny sprzęt, chociaż producent nie dostarczył topowej specyfikacji, której można byłoby oczekiwać od flagowej serii pamięci. Zestaw bazuje na kościach SK Hynix, dlatego z modelami wykorzystującymi Samsungi przegrywa pod względem fabrycznych taktowań, nadrabiając jednak wyniki dzięki quad channel. Wprawdzie to trochę nierówne starcie, ale przynajmniej dobitnie widać na wykresach, że nawet najszybsze konfiguracje dual channel (3600 CL16) nie zawsze bywają wydajniejsze od średnio-wyżej klasy modułów pracujących w kwartecie. Przepustowość ma kluczowe znaczenie w przypadku procesorów takich jak ośmiordzeniowy Intel Core i7-7820X, przeznaczonych dla platformy Intel X299, dlatego gdyby HyperX Predator RGB występowały w duecie, przewaga konkurencji byłaby niepodważalna. Potencjał overclockingu również jest przeciętny, bowiem górną granicą okazało się taktowanie 3400 MHz CL 16-18-18-36 przy napięciu 1.4V. Ewentualnie można jeszcze ustawić 3200 MHz CL 15-17-17-39, będące w ostatecznym rozrachunku dość przyzwoitym wynikiem. Wyglądowi radiatorów oraz jakości wykonania trudno cokolwiek zarzucić - wszystko jest w najlepszym porządku, aczkolwiek przy planowaniu zakupów należy uwzględnić wysokość modułów (~42 mm), które mogą kolidować z niektórymi coolerami CPU. Wzrokowców zapewne ucieszy wiadomość, że podświetlenie prezentuje się nienagannie, natomiast technologię IR odpowiadającą za sprzętową synchronizację modułów, można traktować jako swoistą wisienkę na torcie.

  32 GB HyperX Predator RGB 2933 CL 15-17-17-39 kosztuje około 1900 złotych, więc to naprawdę poważny pieniądz, którego wartość łatwo przeliczyć na pozostałe komponenty peceta. Testowany zestaw w porównaniu do HyperX Predator 3000 CL 15-15-15-35 jest droższy o jakieś 250-300 złotych, zaś konkurencję o podobnych parametrach oraz pojemności znajdziemy jeszcze taniej (~1500 złotych). Oczywiście, komplety posiadające podświetlenie RGB kosztują więcej - tutaj sytuacja się wyrównuje, bowiem wszystkie orbitują wokół wartości podanej wcześniej, przynajmniej jeśli popatrzymy na zakres 2933-3000 CL15. Ogólnie jest niestety pieruńsko drogo, co zawdzięczamy obecnej sytuacji rynkowej, którą najrozsądniej byłoby cierpliwie przeczekać...

  https://www.purepc.pl/pamieci_ram/hyperx_predator_rgb_2933_cl15_test_pamieci_ddr4_quad_channel

  #purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #hardware

  źródło: purepc.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ej mirki bedzie ktoa zainteresowany zestawieniem? chcielismy zdrapki na #wesele
  #wykopskubietotalizatora

  odpowiedzi (70)

 • avatar

  Zawsze jak widzę osobę rozdającą ulotki to staram się jedną wziąć. Szanuję ich, że zamiast siedzieć na dupie i chlać bez umiaru starają się zarobić trochę grosza. Żadna praca nie hańbi. #przemyslenia #oswiadczenie #gownowpis

  odpowiedzi (86)

 • avatar

  Zapewne każdy z Was dostał kiedyś telefon typu "Gratulacje Panie, został Pan wylosowany do odbioru gwarantowanej nagrody (tu wstaw dowolnie: tablet, talon na k.... i balon, opiekacz, obieraczka do porzeczek itp.). Zapraszamy do wzięcia udziału w ekskluzywnym podkreślam EKSKLUZYWNYM spotkaniu w hotelu połączonym z prezentacją garnków które leczą raka." Normalnie człowiek rzuca słuchawką, ale jak mam czas, robię troszkę inaczej - OOO JAK SUPER WIE PANI, NIGDY NIC NIE WYGRAŁEM!
  Babka się cieszy, bo trafiła frajera. Podaję jej "dane" - nazywam się Jacek Kórski. Słyszę powątpiewanie, ale za chwilę tłumaczę "wiem wiem, ale ja nie z tych Kurskich, poza tym moje nazwisko pisze się przez "ó"". Ta durna historyjka uwiarygadnia mnie jako kretyna, który przyleci po darmową nagrodę śliniąc się na samą myśl. Bardzo szybko Pani udaje się namówić mnie na wzięcie żony. Ja się cieszę, bo wiem, że dwa puste krzesła na prezentacji skur....synów naciągaczy będą moją zasługą. Ale na tym nie koniec.
  Na ogół dzień przed prezentacją EKSKLUZYWNEGO sprzętu w EKSKLUZYWNYM hotelu dostaję telefon "czy Pan Jacek?". Potwierdzam oczywiście i niezmiennie zapewniam o nieopisanej radości z jutrzejszej prezentacji. Pani dopytuje, czy nie chcę skorzystać z łaskawości producenta garów i wziąć kogoś jeszcze po GWARANTOWANY prezent? NO JASNE ŻE CHCĘ! Dopisuję teściów, rodziców i nieistniejącego brata z żoną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po zapewnieniu Pani, że oczywiście, weźmiemy dowody osobiste, żeby Państwo mogli zweryfikować nasze dane, podkreślam nieopisaną wdzięczność rodu Kórskich na darmowe profity i prezentację magicznych garnków.
  I mam nadzieję, że zamiast dwóch, osiem krzeseł stoi pustych.
  Walcie się na cyce naciągacze.
  #niewiemjaktootagowac #oszukujo #bekazpodludzi
  pokaż całość

  odpowiedzi (48)

Advertisement