Wpis z mikrobloga

Jakieś 15 miesięcy temu, zakupiłem sobie świetny telefon, przynajmniej wtedy tak uważałem, jakim był Google Pixel XL. Generalnie bajka, czysty android, świetny aparat, wszystko hula, aż miło. Po 12 miesiącach, głośnik uległ uszkodzeniu (zero dźwięków - reset nie pomógł), więc wysłałem telefon na naprawę gwarancyjną. Sklep gdzie kupiłem, odesłał telefon do dystrybutora, dystrybutor wysłał do dedykowanego serwisu w DE- stwierdzili, że go nie naprawią, telefon został wysłany do UK, do jakiegoś serwisu googla/htc (przynajmniej tak twierdzi dystrybutor). Po odpowiednio odleżanym czasie (około dwa tygodnie), serwis google/htc odmówiło naprawy telefony, bez podania przyczyny (taki news od dystrybutora). Telefonu nie mam już 3 miesiące, sklep wychodzi z inicjatywą zapłacenia mi za ten telefon, fajnie z ich strony, ale wracając do Pixela, to w dupie mam taki serwis, pierwszy i ostatni raz kupiłem taki telefon. W sklepie, powiedzieli mi, że w sumie sprzedali 3 takie telefony, gdzie oprócz mojego jeszcze jeden uległ podobnej usterce i podobnie serwis odmówił naprawy urządzenia. Teraz, nie wiem w którą stronę iść. Dostałem zastępczego szajsunga s7, ale to jakaś pomyłka nie telefon. Zastanawiam się czy dalej iść w androida, czy wrócić ios. Ale nie o tym, podsumowując, zawiodłem się i to dość mocno, bo pixel przez 12 miesięcy był bezkonkurencyjny, wszystko mi w nim odpowiadało. Natomiast brak konkretnego wsparcia w PL, jakbyśmy nie zasłużyli na pozwolenie na użytek pixeli od google, bo jak to inaczej nazwać? Chrzań się google - cytując klasyka "Ja #!$%@?!" #gorzkiezale #pixel #google #googlepixel #telefony #android #ios
  • 3
@jeshu: xD Dlatego przy wyborze urządzenia trzeba brać pod uwagę serwis gwarancyjny.
Niedawno kupiłem iPhone 8, po 3 dniach zauważyłem zablokowany piksel. W piątek o 17:25 oddałem telefon do serwisu iDream. Obsługa profesjonalna, poinformowała mnie kiedy mniej więcej będzie do odebrania telefon, zapytali się, czy mam telefon zapasowy, czy zrobiłem kopię w iTunes, czy wyjąłem kartę SIM. Potem obsługa zrobiła diagnostykę (odpalili jakąś apkę systemową do tego), następnie miałem wyłączyć lokalizację
Pobierz r.....y - @jeshu: xD Dlatego przy wyborze urządzenia trzeba brać pod uwagę serwis gwa...
źródło: comment_SmMA3nCVuTPNtdFKPQYdMHapCABpd1dY.jpg
@russianboy zgadzam się, z apple też nie miałem nigdy problemu, chociaż sugerowałem się tym, że jeśli kupię flagowca google to serwis również będzie w porządku, a tutaj jednak jest odwrotnie, chyba, że to dlatego, że jesteśmy polaki i pixel dla nas ma pozostać niedostępny za czym idzie serwis również. Mniejsza o tym, narodowości nie zmienię, ale smartfona tak :) człek mądrzejszy po szkodzie :)