Wpis z mikrobloga

Cześć. Dzisiaj zadzwonił do mnie ktoś z numeru +457014564. Kierunkowy pasuje bo mieszkam w Danii i głupi odebrałem bez patrzenia że coś z tym numerem jest nie tak. Po drugiej stronie nikt sie nie odzywał, tylko czasami było słychać jakieś hałasy, takie typowe dzwięki w tle. Po parunastu sekundach rozłączył się. Przyglądam się numerowi i widzę że brakuje w nim jednej cyfry. Duńskie numery wyglądają tak: +45 XX XX XX XX a ten +45 XX XX XX X. Poszukałem w sieci ale google nic nie wie. Sprawdziłem swoje konto, narazie nic nie jest nabite. Mam prepaid który sam odpowiednią sumę pobiera sobie z konta co miesiąc. Tak jakby abonament ale bez zobowiązań/umowy itp. Parenaście minut później dzwonił inny numer ale też z brakującą cyfrą. Nie odebrałem, przestał dzwonić praktycznie po 3-4 sekundach. +450084391, o tym numerze google też nic nie wie. Samsung ma wbudowaną ochronę przed numerami ze spamu, oszustwa itp, działa bo już pare razy mnie ostrzegał, ale tych numerów nie wykrył jako niebezpieczne. Z telefonem nic sie nie dzieje, na koncie też rachunek puki co nie rośnie. Orientuje się ktoś o co w tym chodzi? Jest to jakiś rodzaj oszustwa, ataku czy coś? Nie odbierałbym tego, ale zgubił mnie pośpiech i to że akurat czekam na ważny telefon

  • 6