Wpis z mikrobloga

Mirki. Bierzcie potwierdzenia przy płatności kartą. Dziś kelnerka nabiła kolesiowi przede mną w dolarach. Kwota się zgadzała ale dopiero pozniej oblukał, ze mu z konta za dużo poszło. Oczywiście przypadkowo się zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°) #oszukujo #poradadnia
  • 7
Nie da się nabić ceny w terminalach innej niż w pln, a przynajmniej ja nigdy się z takim nie spotkałem a już miałem okazje pracować z kilkunastoma urządzeniami, jedyne to terminal po wbiciu kwoty przy obcych kartach może pytać czy liczyć w pln czy danej walucie ale kwota zawsze pozostaje ta która była wbita
@macmaj: Jakoś się da. Dziś na siłowni recepcjonistka chciała mnie skasować w $$$. Jak zwróciłem uwagę, to zdziwienie, że nigdy tak nie miała, anulowała transakcję i wbiła jeszcze raz, tym razem w złotówkach.
@Niekumaty_: z tego co wiem to terminale mogą być ustawione na euro czy dolary ale terminal ma zaprogramowaną jedna walutę i nie da rady w locie raz wbijać ceny w pln a raz w dolarach. Co innego z DCC gdy terminal rozpoznaje „narodowość” karty i daje wybór czy chce się płacić w walucie własnej czy w w walucie kraju w jakim dokonuje się płatności ale do tego potrzebujesz karty wydanej np
@macmaj: Mam polską kartę z ING, a jednak na terminalu pojawiła się kwota w dolarach. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale kartę mam podpiętą pod Google Pay i płaciłem (NFC) koreańskim telefonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niekumaty_: a jak to wyglądało?, powiedziałeś ze płacisz zbliżeniowo babka podała ci terminal i zanim zbliżyłeś telefon to zauważyłeś ze na terminalu było napisane powiedzmy 50$ zamiast 50 PLN??