Wpis z mikrobloga

Próbuję odpalić motocykl, który stał nieużywany przez 3 lata.
Wymieniłem akumulator, olej i filtr oleju. Wylałem stare paliwo z baku, wlałem nowe.
Rozrusznik działa ale motocykl nie odpala.
Co radzicie?
Podobno najpierw trzeba sprawdzić czy jest iskra, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to sprawdzić?
Inna sprawa, opróżnić gaźniki ze starej benzyny? Też nie mam pojęcia jak to zrobić...
Motocykl to Honda Hornet '98 #motocykle
  • 31
@iedrzei: Coś nie idzie, odkrecilem ta srube, nic sie nie dzieje. Moze sprobowac zalac gazniki/cylindry paliwem? Moglbys zaznaczyc na tym zdjeciu gdzie wlewac to paliwo? dzieki
@Ah10h: ja to bym zrobił w ten sposób, że zdjąłbym gaźniki, wyczyścił, przedmuchał dysze i złoży. Założył gaźniki, ale bez airboxa i filtra powietrza i spróbował odpalić. Jeśli nie odpali próbowałbym bez pompy paliwa bezpośrednio paliwo podawać z baku. Tylko jak ściągałeś świece zwróć uwagę żeby nie pomylić kolejności przewodów. chyba ze ta iskra jest tak #!$%@?, że nic nie pomoże. weź może nagraj iskrę to będziemy mądrzejsi
@Ah10h: Iskra to raczej jest, elektryka japsów jest trwała.
Masz po prostu syf w gaźnikach i trzeba by je wyjąć, zdjąć dolne komory i je umyć a resztę dobrze przedmuchać.
Możesz tez pójść na skróty, podłączyć aku od samochodu, zdjąć walić autostartem w gardziele przy otwartym gazie i kręcić aż zagada, tylko co minutę pracy chyba 30 minut przerwy jest potrzebne na wystudzenie rozrusznika.

Gx