Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lavinka: zależy gdzie mieszkasz, ale w dużych miastach, w dzielnicach oddalonych od centrum jest sporo takich. Pod moim blokiem jest przynajmniej kilka aut wrastających w ziemię.
Za to jak się popatrzy po ulicach to dominują raczej to dużo więcej jest tych 10 - 15 i 4 - 9 kosztem tych 16-30
@lavinka: Rozebrane na części, a papiery przepisane na żula ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w dodatku samochodów 31+ więcej niż nowych?! No way, wystarczy spojrzeć po ogłoszeniach, że samochody z roczników starszych niż 1985 to już wyjątki, a nie reguła. Zresztą warto spojrzeć na parkingi i już coraz rzadziej widzi się coś starszego niż połowa lat 90-tych, a i na złomach na topie są teraz roczniki bliżej
@urojony_uzurpator nie zgodzę się z Tobą, stare diesle poza tym, że śmierdzą to produkują przede wszystkim solidną sądzę. Szczególnie właśnie te z lat 90 z przed ery common rail. Czym nowszy tym większy udział PM2.5 szczególnie po popularnym wycięciu DPF, a to tak naprawdę wpływa na zdrowie mieszkańców miast. Poza tym 70-80% zanieczyszczeń wytwarzanych przez samochody to wtórne wzbijanie w powietrze pyłu i kurzu z powierzchni, oraz pył z klocków i opon.
@lavinka:
No i fajnie, tylko się cieszyć że tak dużo klasyków motoryzacji mamy w kraju (te powyżej 30 lat to już zdecydowanie klasyki) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Eternit_z_azbestu: @urojony_uzurpator:
Nie powiedziałbym że wszystkie auta bez OC (tzw. "martwe dusze") są rozebrane i nielegalnie wyzłomowane. Może jakaś część z tych aut na pewno, ale nie większość. Reszta stoi po szopach, garażach i przydomowych ogródkach. A co
@oficer-prowadzacy wg. tego wykresu 2/3 aut to pojazdy, takie jak wymieniłeś... Poza tym Lanosy i Matizy to w zdecydowanej większości lata 2000.
Punto jedynka? Widziałeś ostatnio jeżdżące okrągłe Punto 1, przecież one 10-15 letnie nie miały już podłogi? Op napisała, że na parkingach w większości widzi samochódy z lat 90, nie jest to możliwe w naszym klimacie, większość samochodów z lat 90 to jednak już mniej wiecej, raczej mniej ale youngtimery, o
@Ciasto_hirol:
Matizy, Lanosy i Seicenta to w większości są modele właśnie wyprodukowane w latach 90. (ktoś, chyba @WszeborWlostowic, wrzucał kiedyś na mirko statystyki że lwia część Matizów to egzemplarze sprzedane w latach 1998-2000), Seicenta które się zazwyczaj widuje też zazwyczaj mają jeszcze stare loga Fiata z kreskami //// (chyba je montowali do 2001 roku). Wtedy padł (do dziś niepobity) rekord w sprzedaży nowych aut.
Na prowincji czy starych osiedlach wciąż
@Ciasto_hirol: Miałam na myśli schyłek lat 90,czyli takie 95-2000 i tak, pełno tu tego jeździ. Chyba potrafię poznać nówki z czasów, gdy szłam na studia. ;) Ja nie wiem, kto je wyklepał i jakim cudem nadal są na chodzie, ale często odpada im rdza od karoserii. A jadą. Bo ja je widzę nie tylko na parkingach, ale gdy pierdząc i smrodząc dziwnym ciemnym dymem mijają mnie na gazetę (w środku siedzi