Wpis z mikrobloga

@Bratkello: Programy wyborcze to zawsze jest w jakimś stopniu populizm, więc nie licz na obiektywizm. Intensywnie o swoim programie opowiada Jaros, aczkolwiek ja tego do końca nie kupuję jak na razie.
Zrobiłem też właśnie szybkie "sprawdzam" u pozostałych kandydatów trudno w ogóle znaleźć coś w kombinacji "imię nazwisko program" także tego xD
@Iudex: Jednym z największych problemów Wrocławia to komunikacja miejska i myślę, że nowy prezydent będzie musiał zająć się przede wszystkim transportem (KM, drogi, podział na strefy z ograniczonym dostępem). Jaros w tym temacie ma myślenie sprzed 50 lat. Myśli o jakiś estakadach, populista który chce się przypodobać kierowcom bez zgłębiania długoterminowych skutków.
@Iudex: Jaros ostatnio na fanpejdżu Osiedla Sołtysowice fantazjował o tramwaju który odciąży Sołtki i Polanowice. Generalnie obserwowałam dyskusję i albo fantazjuje albo dużo pisze o niczym, jak dla mnie jest tak samo wiarygodny jak Rafałek. Miasto wydaje tam pozwolenia na zabudowę wielorodzinną o wysokości kilku pięter (Przejazdowa 4 piętra, Wojaczka 6) a potem zdziwienie, że są korki.
@Bratkello: kandydat chyba każdy ma w programie komunikację - począwszy od tramwaju na Jagodno.
Chyba jednak każdy użytkownik tramwajów we Wrocławiu się zgodzi, że nowe trasy mogą poczekać, jeśli codzienne gdzieś tramwaj wypada z szyn lub ma wypadek. Pieniędzy na poprawę infrastruktury nie ma, za to są nowe biletomaty. Niby ciągle się poprawia - buspasy, nowy tabor, ale jak przyjdzie co do czego, to jest jak zawsze - za mało kierowców,
@kwiatencja: no tragedia, a jestem pewna na 100%, że niebawem zacznie się zabudowa pomiędzy Przejazdową a Poprzeczną bo już z 2 lata temu wycięli tam stary drzewostan. Generalnie starzy mieszkańcy Sołtek mają przekichane, tam w ogóle nie powinny być wydawane pozwolenia na zabudowę wyższą niż 1/2 piętra. To osiedle po prostu jest paskudnie szabrowane z przestrzeni.