Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi #krwiodawstwo #wroclaw
2308 - 500 = 1808

Jeszcze 3 razy oddam płytki i będę mogła się starać o zasłużonego III stopnia ()
Generalnie taguje Wrocław, bo potrzebują mocno B- i 0-, tak mocno, ze jak dzisiaj ziomek z 0- przyszedł na płytki i mu się coś z żyła stało, to mu w trakcie pobrania zmieniali rękę. Wcześniej widywałam już takie sytuacje, ale wtedy przerywali donacje.
Widziałam tez dziewczynkę, która oddawała koncentrat krwinek czerwonych. Miała wkłucia w dwóch rękach, myślałam ze takie rzeczy tez się we Wrocławiu robi jednym wkłuciem :x
  • 21
@3nriqu3: jak ja dzisiaj byłam to poszło tak szybko ze po pobraniu pierwszym nie zdążyłam uzupełnić ankiety bo już mnie do lekarza wołali. Generalnie są pustki, na krwi pełnej widziałam jedna osobę, na składniki było więcej.
@kote to rzeczywiście pustki. Ciekawe czy uda mi się tym razem dobrze nawodnić, bo ostatnio pielęgniarki musiały trochę pogrzebać w rękach, żeby 450 zeszło.
@3nriqu3: No co Ty, ja ostatnio się napiłam jak głupia to aż prysło przy wkłuciu, z kolei dzisiaj przyszłam taka sucha xD i nic się nie działo. Dostałam pompkę i pompowałam przez godzinę xD
@kote: I oddajesz normalnie? Ja jak mam iść na pobieranie to już mi jest ciepło, ale stwierdziłem ze trzeba się tego pozbyć i chodzę co miesiąc na sama morfologię żeby się przyzwyczaić i jest poprawa ;) mimo wszystko ta igła do oddawania jest gruba jak długopis wiec się trochę cykam
@w3n5zu: jaki dlugopis!!! Co Ty. Jest odrobine grubsza niż normalna ale bez przesady. Na początku jak oddawałam mówiłam, ze się boje i generalnie nie patrzyłam. Z czasem zaczęłam patrzeć na igle w ręce, żeby się przyzwyczaić, ale na sam moment wkłucia nie patrze nigdy :D zaciskam zeby i oczy i jakoś to leci. Tez się zawsze denerwuje bo jak mi badają ciśnienie to mam 140/90, wiec jak mnie podłączają do aparatury