Wpis z mikrobloga

Mam wątpliwości i dopiero się uczę.
Jestem czerwonym samochodem (A), jadę drogą z pierwszeństwem i chcę skręcić w lewo (tam gdzie strzałka). Zbliżam się do skrzyżowania. W którym miejscu powinienem się zatrzymać, żeby przepuścić samochody z naprzeciwka - 1 czy 2? A może jeszcze jakieś inne miejsce?

#prawojazdy #motoryzacja
Pobierz w.....2 - Mam wątpliwości i dopiero się uczę.
Jestem czerwonym samochodem (A), jadę ...
źródło: comment_NImErq8wq43NAMZuwcN7kGeWm5dCeq4m.jpg
  • 19
@wmaniak2: ale #!$%@? skrzyżowanie xD, ja bym na 2 się zatrzymał, skoro i tak masz puścić tych jadących z przeciwka to i tak nie ma ryzyka, że z podporządkowanej coś wyjedzie.
@catch: A z drugiej strony, czemu miałby puszczać tych z lewej? Na normalnym skrzyżowaniu w kształcie T, gdzie 'daszek' T jest drogą z pierwszeństwem, nie musiałby ich puszczać. A to skrzyżowanie właśnie na takie mi wygląda
@blooop no chyba że chodzi ci o pierwszeństwo. Nie wiem jakie są znaki na tych drogach, ale podejrzewam, że te boczne są podporządkowane. W momencie kiedy zjeżdżasz na przestrzeń dzielącą drogi z pierwszeństwem, znajdujesz się w strefie podporządkowanej, że tak to nazwę. Musisz wtedy stosować się do znaków, jeśli jakieś są, lub do reguły prawej ręki.
@catch: OP napisał ze jechał drogą z pierwszeństwem i chciał skręcić w lewo w podporządkowaną. To znaczy, że ci jadący z lewej i skręcający w lewo powinni mu ustąpić, zatem op powinien się zatrzymać w [1] a nie w [2]