Wpis z mikrobloga

Patrzajta jak #ruskapropaganda potrafi podrasować artykuł na temat Polski.

Na pewnym mocno propagandowym portalu zobaczyłem tytuł ''zagnani w ślepy zaułek. Polska chce wrócić pod skrzydło Rosji''.
No taki tytuł nie mógł mnie pozostawić obojętnym.
Wchodze sobie i okazuje się, że omawiają tam tekst M.Milczanowskiego z wp. Tu oryginał po polsku KLIK
Ostrzega on przed ślepym ufaniem niepewnemu Trumpowi. Jednak niczego o wracaniu pod skrzydła Rosji tam nie ma.
Wręcz przeciwnie jedyne wzmianki o Rosji są w kontekscie negatywnym jako zagrożenie dla Polski i potencjalny agresor.
Milczanowski pisze tylko; ''w obliczu postawy prezydenta USA Polska powinna przestać polegać wyłącznie na Ameryce, a zamiast tego odbudowywać relacje z Francją czy Niemcami.
- Zrywanie tych sojuszów w imię tylko sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi jest politycznym samobójstwem - podsumowuje. ''
Mowa jest więc o państwach UE, skąd zatem Rosjanie wytrzasnęli taki tytuł o ''Polsce chcącej wrócić pod Rosję"
Nie uwierzycie. Oni dali tam screen z komentarzami na jakimś rosyjskim portalu ( po szacie obstawiam RT) gdzie jakieś anonimy oceniają, że jedyną alternatywą dla Polski jest Rosja, ale za to jak się Polska zachowuje wobec niej nie ma szans na taki sojusz.
Czyli z opinii internetowych ruskich troli o nickach gull7171, nvb374 itp. zrobili tytułową ''chęć powrotu Polski pod rosyjskie skrzydła''.

link po rosyjsku - klik

Ta stronka to taka propagandówka, która linkuje do stronek na innych portalach a u siebie dodaje swój clicbaitowy tutuł i opis (czyli coś jak na wypoku). Nie jest to prywatna sprawa, bo odnośniki do niej widuje w widocznych miejscach popularnych rosyjskich portali informacyjnych i do omawianego artykułu trafiłem po linku na znanym RIA Novosti. Czyli jest to taka chamska już propaganda jakiej te popularne media nie chcą prezentować w takiej formie, więc przekazują ją gównostonkom.
Inne tytuły też są niekiedy w podobny sposób naciągane.
A przecież Rosjanie nie różnią się za bardzo od Polaków i też można im coś wmawiać przez same tytuły i zajawki.

#ruskapropaganda #rosyjskiemediaopolsce #rosja
szurszur - Patrzajta jak #ruskapropaganda potrafi podrasować artykuł na temat Polski....

źródło: comment_Y2XrLyWVhkb7AGyu36hvfRim3oHZQHjI.jpg

Pobierz
  • 5
@Ukrajiniec: No nie wiem czy zwykła. Widziałeś u nas poważnym portalu informacyjnym np. PAP bo to odpowiednik RIA reklamę stronek w rodzaju - dzieniknarodowy?
Poza tym to nie jest tylko jakiś baner reklamowy z linkiem strony ale osobny panel (screen) z odnośnikami do poszczególnych newsów. To częśc składowa portalu agencji RIA Novosti.
szurszur - @Ukrajiniec: No nie wiem czy zwykła. Widziałeś u nas poważnym portalu info...

źródło: comment_3TIpbgVNXLKmmQxHBSlIcrMr3q2zoXe4.jpg

Pobierz