Wpis z mikrobloga

Pomóżcie, nie mogę ogarnąć RWD...
Na Xiaomi Chrome działa ok

na Xiaomi domyślna przeglądarka sypie się CSS i niektóre JS (np. overflow:hidden nie działa)
na Iphone 7+ Chrome jest podobnie jak na domyślnej w Xiaomi

Safari nie biorę pod uwagę bo wiem, że rządzi się swoimi prawami :P

Dlaczego Iphone Chrome i Xiaomi domyślnej się sypie? Jeżeli to głupie pytanie to przepraszam dopiero zaczynam :-)

#css #javascript
  • 11
@veranoo: display mam domyślny (inline?), większość elementów na position relative i kilka na absolute.
Strona zachowuje swoją budowę (w mainie 2 główne kontenery, jeden pod drugim na całą stronę). Zatrzymałem scrollowanie poprzez

jednak JSy dalej nie działaja, JS używam do scrollowania strony w dół i w górę, np. scrollowanie w górę to:
$("html").animate({
scrollTop: $("main").offset().top
}, 3000)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panczaber: robisz to źle, skoro pytanie dotyczyło rwd rozumiem, że na mobilce ustawiasz kontener na całej szerokości ekranu, a na desktopie układasz obok siebie. Masz taki problem że pojawia ci się dolny scroll którego nie powinno być. Teraz hakujesz, jak się tylko da. Zacznij od właściwego pozycjonowania, albo użyj jakiegoś frameworka który zrobi to za Ciebie.
@veranoo: strona wygląda praktycznie tak samo na kompie jak i telefonie, dostosowanie pod telefon które robię dotyczy tylko np. wielkości elementów lub animacji. Kontenery są układane tak samo, nie mam z tym problemu.

Na chrome w xiaomi działa idealnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
problem dotyczy niedziałającego skryptu w JS który ma scrollować stronę. Czy wiesz może czemu skrypt taki jak napisałem powyżej nie działa pod IOS?