Wpis z mikrobloga

@mxrxq: layering, mix, więcej aranżu, jakieś filterki.
W pierwszym ten snare jest straszny. Snr rolle również nie są fajne (dałeś na nie trójkątny reverb?) Do głównej melodii zlayeruj jakiś inny dźwięk, żeby wydał się bardziej potężny i dodał więcej częstotliwości.
W drugim ten chant i snary są przeruchane na maxa już, dlatego layer paru snarów jest mocno potrzebny, żeby miały inne wybrzmiewanie. Fajnie wchodzi melodia na refrenie. To na plus.

@William_Lawson: Dzięki za odzew. Nie odnoszę się do porad muzycznych (ot, po prostu wcielę w życie :D), ale co do tego 15$ exclusive... masz jakiś pomysł jak rozwiązać to bardziej elegancko? Bo chciałbym jednak zacząć zarabiać na tym jakiekolwiek pieniądze. A na branie kilku stów za bit to mi jeszcze marki brakuje.
@mxrxq: #!$%@? swoje bity od 2 lat na soundcloud i wiem, że takich bitów nikt nie kupi, bo są słabe, a jak już, to wykorzysta je jakiś raper z ameryczki, który nie umie dostroić autotjunka, który ten bit sobie ściągnie z jutubka.
Dlatego od paru kawałków stwierdziłem, że dopracowuję swój materiał i dłubię w nim po 2 tygodnie, dopiero wyrzucam, żeby miało to lepszą jakość, było ciekawsze. Nadmienię, że nadal nie
@William_Lawson: No ja robię bity już baaardzo długo i chyba mam zupełnie odwrotną taktykę :v
Od jakiegoś czasu poszedłem w totalny minimalizm, jestem w stanie zrobić bit w dwie godziny (sam zauważyłeś że aranż jest jaki jest, ale to akurat nie kwestia niedopracowania, raczej braku pomysłu). Zamiast spędzać dwa tygodnie nad produkcją i psuć to co zrobiłem dobrze przy pierwszej sesji, produkuję bity masowo. Część się oczywiście do niczego nie nadaje,
@mxrxq: jak dla mnie (i wiele razy wcześniej to powtarzałem) tworzenie bitów na zasadzie 'gówno type beat' jest strasznym zamieszaniem na jutubku. 0 kreatywności. Mi osobiście o wiele większą frajdę sprawia zrobienie coś fajniejszego, niepowtarzalnego, mimo, że nie ukrywam, że inspiracje biorę z różnych kawałków nie tylko rapowych.
Osobiście hejtuję (no offence) Twoją strategię, bo robi syf w muzyce, ale nie mogę Ci tego zabronić ( ͡° ͜ʖ ͡
@William_Lawson: Ale ja nie robię bitów na zasadzie podrabiania kogoś. Coś tam type beat dopisuję już po fakcie i raczej nie jest to w 100% celne. Raperom nie za bardzo wychodzi mówienie czego chcą, ale wiedzą kto brzmi tak jak oni chcą brzmieć. Dlatego wpisują sobie raper type beat i znajdują to co chcą. A strategie możesz hejtować, zobaczymy za miesiąc jak działa. Dla mnie to też jest eksperyment ;)
Na
@mxrxq: wiem, wiem, już kolega mi to tłumaczył, że jak szuka bitu to łatwiej jest mu wpisać dupa type beat, żeby zrobić coś na podobnym patencie. Imo słaba rzecz, ale niestety chyba troszkę działa na rynku bitów free/licenced. Czekam na wynik eksperymentu, może akurat uda Ci się to. Daj znak po jakiejś chwili czy udało Ci się coś sprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
muzyka rozrywkowa może być