Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: NES/SNES Mini to bezsensowny wydatek i za tą cenę to chyba lepiej kupić sobie oryginalną konsolę. Po przejściu tych 20 gier stają się przyciskiem do papieru i niczym więcej. Dopiero po wgraniu nieoryginalnego softu ma to jakikolwiek sens.
@hivonzooo: Za tą cenę kupisz oryginalną konsolę ale bez gier (jakieś najbardziej popularne). Edit zresztą target jest inny, jasne że oryginalna konsola lepsza ale dla szarego usera zdecydowanie dużo bardziej problematyczna. Zresztą elo, jak chcesz kupować legalnie gierki to przy tej cenie Earthbounda nie zobaczysz nigdy.

Po przejściu tych 20 gier stają się przyciskiem do papieru i niczym więcej.


Yyyy, ale ten argument jest głupi? Nie licząc tetrisa, arcadeówek i simsów
Pobierz Kryspin013 - @hivonzooo: Za tą cenę kupisz oryginalną konsolę ale bez gier (jakieś na...
źródło: comment_gzjIeob2rK2E7MNbDRVO3Vg53ARiuWno.jpg
@seeksoul: pady są niemal identyczne, poza użytym plastikiem praktycznie nie różnią się od orginałów :D


@Nyankov: A ja się nie zgodzę. Mam dwa pady pod ręką, super famiconowe i ze snesa mini. Jest wyczuwalna różnica na korzyść snesa mini.
@Kryspin013: oczywiste jest że niektóre gry kupowane pojedynczo wychodzą drożej niż w zestawie z konsolą, ale na dłuższą metę jest to lepszy biznes bo możesz sam sobie dobierać kolekcję tytułów.
@Kryspin013: No wiesz, jedni wolą Raspberry Pi, inni wolą SNESa Mini, inni wolą oryginalnego SNESa, a inni wolą emulatory na PC.
No i wiadomo, na necie można pobrać ROMy gier których w ogóle się nie da kupić, albo można kupić za astronomiczną kwotę. Ale to już zależy czy ktoś się na to zdecyduje czy nie ;)
@hivonzooo: Tak i nie. Podejrzewam, że dla ciebie tak, dla mnie w sumie też, dla szarego janusza czy typowego neo fana nintendo wątpię. No a dochodzą jeszcze inne kwestie jak jakoś obrazu, to czy w ogóle twój tv obsłuży snes-a i problem z regionem (earthbound nigdy nie wyszedł w europie).
@Kryspin013: znam kilku neofanów Nintendo i tylko wyśmiali tą konsolę. To jest raczej skierowane do osób kompletnie nieobeznanych z branżą albo rodziców/dziadków, którzy widząc że dziecko/wnuk chce konsolę, to myślą że złapali byka za rogi kupując im SNES Mini w zestawie z 20 grami za 450 zł zamiast PS4 za tysiaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No wiesz, jedni wolą Raspberry Pi, inni wolą SNESa Mini, inni wolą oryginalnego SNESa, a inni wolą emulatory na PC.

No i wiadomo, na necie można pobrać ROMy gier których w ogóle się nie da kupić, albo można kupić za astronomiczną kwotę. Ale to już zależy czy ktoś się na to zdecyduje czy nie ;)


@supra107: Nie mam nic do ludzi po prostu dlatego, że wolą raspberry pi. Sam zresztą wolę.
@Kryspin013: Sam wolę emulację na PC i granie na klawiaturze bo nigdy nie miałem konsoli i nie jestem przyzwyczajony do gry na padzie, tak to już jest ;)
A takiego Raspberry Pi chętnie bym przygarnął do zabawy, bo z tego co czytałem to fajny gadżet jest.
A też tego SNESa Mini wypróbowałem z dwa razy w Media Markcie, nie dla mnie takie granie, już jestem skazany na pecetowy plebs :P
@Nyankov: Nie wiem, ja tam odczuwam różnicę na tyle dużą, że bez problemu odróżniłbym oba pady nawet z zawiązanymi oczami. Może to wynika z tego, że mam pady do super famicoma a nie snesa (już same pady do super famicona które mam, różnią się między sobą). Dla przykładu przyciski w famicomowym padzie są płytsze.

A takiego Raspberry Pi chętnie bym przygarnął do zabawy, bo z tego co czytałem to fajny gadżet
@supra107: I to jest właśnie ta prosta różnica, której nie ogarniają janusze. "eskperci" od raspberry pi, którzy nigdy go nie widzieli na oczy też myślą, że raspberry pi tylko podłączasz i grasz od razu.

edit, nikt nie zwraca nawet uwagi na to, że twój rpi może zostać niewyryty przez telewizor po podłączeniu i musisz ręcznie ogarnąć configi na malinie, zmieniając kody hdmi dla różnych trybów by telewizor lub monitor w końcu
@Kryspin013: jaka generalizacja? Neofani Nintendo już od dawna posiadają własne konsole NES i SNES, tak więc po co mają kupować ich okrojone wersje? Sam w swojej kolekcji trzymam Nintendo 64 i nie sądzę bym kupił drugi raz to samo.