Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#rozowepaski co na pierwsze lekkie zmarszczki mimiczne na czole, tzw. "lwią zmarszczkę" oraz te pod oczami? Czy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe z kwasem hialuronowym czy może intensywnie nawilżać i odżywiać? Dodam że właśnie moja skóra ma tendencję do przesuszania, wymagająca nawilżenia, ale nawet natłuszczania, a kiedy zdarzy mi się ją zaniedbać robi się sucha i wiotka, a zmarszczki od razu uwidoczniają się. Dodam że mam 28 lat.
(wolałam anonimowo, choć mam tu konto)
#kosmetyki #uroda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
@Walkiria81 Botoks niczemu tak w zasadzie nie pomaga. Tzn ok, zmarszczki 'wygładza', ale to tylko dlatego, że powoduje paraliż mięśni, stanu skóry jako takiej nie poprawia.

@AnonimoweMirkoWyznania Ja bym zaczęła od nawilżenia i odżywienia skóry, przygotowania jej 'bazy' i potem na to krem/y przeciwzmarszczkowe. Aczkolwiek to opóźni powstawanie nowych i pogłębianie obecnych. Tych, które już masz nie cofnie.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Botoksowe paradoksy

Często słyszy się pacjentów mówiących, że im botoks nie jest jeszcze do niczego potrzebny, że są na niego za młodzi, i że w zamian wybierają zabiegi przykładowo kwasem hialuronowym. Tymczasem specjaliści zapewniają, w przypadku pewnych problemów, botoks jest tak naprawdę jedynym sensownym rozwiązaniem, a po drugie: w przypadku niektórych przypadłości ma też po prostu działanie profilaktyczne. Czasem wręcz warto jest go podawać, jeszcze zanim pojawią się skutki starzenia
@AnonimoweMirkoWyznania: Retinoidy + kwasy AHA, choć oczywiście nie jest to dobra pora roku na włączanie takich składników do pielęgnacji, jeśli Twoja skóra nie jest już do nich przyzwyczajona. Bardzo polecam produkty The Ordinary.

Doraźnie pomogą też oleje - cacay, konopny, z opuncji figowej, babassu.