Wpis z mikrobloga

Dejcie jakieś modele myjek ciśnieniowych, które nie wymagają wody pod ciśnieniem. Sprawa wygląda tak, że w domku letniskowym nie mam bieżącej wody, jest natomiast rzeka, skąd niespiesznie pobieram wodę pompą zanurzeniową np do podlewania roślin, czy do basenu ogrodowego i ewentualnie do innych zbiorników typu beczka 200 litrów. Sprzęt potrzebny do mycia samochodu i innych spraw porządkowych typu zmywanie mchu i igliwia z dachu domku. Ktoś coś?

Gdyby ktoś miał używkę za dobry piniondz, to nie pogardzę.

#myjka #myjkacisnieniowa #majsterkowanie #dom #ogrod #samochody #niebieskiepaski Repost z nocnej, bo bida.
Pobierz pogop - Dejcie jakieś modele myjek ciśnieniowych, które nie wymagają wody pod ciśnien...
źródło: comment_lGOu2tvNgLFE5hHDIrR2uFnGUV2cVN3Q.jpg
  • 15
Skoro pobierasz wodę pompą zanurzeniową to jakieś ciśnienie ona jednak daje. Kwestia tego czy wydajność w m3/h jest odpowiednia dla myjki. Ja bym zrobił tak, że pompa podaje wodę na myjkę przez trójnik i na trójniku jest zawór który upuszcza wodę jak myjka jej nie pobiera (żeby pomby zanurzeniowej nie spalić jak zatkamy jej wypływ). Trójnik oczywiście zaraz za pompą żeby woda do rzeki wracała ;). Kwestia tylko odpowiedniego zaworu który otworzy
Skoro pobierasz wodę pompą zanurzeniową to jakieś ciśnienie ona jednak daje. Kwestia tego czy wydajność w m3/h jest odpowiednia dla myjki. Ja bym zrobił tak, że pompa podaje wodę na myjkę przez trójnik i na trójniku jest zawór który upuszcza wodę jak myjka jej nie pobiera (żeby pomby zanurzeniowej nie spalić jak zatkamy jej wypływ). Trójnik oczywiście zaraz za pompą żeby woda do rzeki wracała ;). Kwestia tylko odpowiedniego zaworu który otworzy
@szymciak: Domyślam się, że 135 z nazwy to ciśnienie robocze. Daje to radę przy bardziej wymagających rzeczach niż mycie samochodu? Z umyciem drewnianego tarasu sobie by poradziła?
@pogop osobiście raz użyłem tej szczotki obrotowej nie sprawdza sie. Sprawdź na stronie oficjalnej producenta czy na 100% moze zasysac wodę. Ja dowiedziałem się o takiej możliwości z instrukcji i filmiku na yt ale nie testowałem.
Zestaw wydaje się ok. Wiem że sa zestawy ze szczotką patio czy jakoś tak.