Wpis z mikrobloga

Dziś zapraszam Was do zapoznania się ze znaleziskiem Stary Orgiejów - niezwykły klasztor wykuty w skale, największa atrakcja Mołdawii.

Orheiul Vechi to miejsce o niezwykle ciekawej historii. W przeszłości było jednym z ważniejszych miast Złotej Ordy i siedzibą jednego z późniejszych hanów. Obecnie znajdziemy tam pozostałości po tatarach i innych ludach panujących na tych ziemiach oraz ciekawe formy skalne i jaskinie w których wykuto prawosławne klasztory.

Mam nadzieję, że materiał będzie dla Was ciekawy. Jeśli macie jakieś pytania śmiało związane ze znaleziskiem lub Mołdawią to zadawajcie je w komentarzach :) Gdyby ktoś chciał wybrać się do tego kraju to przygotowałem trochę praktycznych artykułów takich jak samochodem do Mołdawii czy Internet Mobilny w Mołdawii, które z pewnością ułatwią wizytę.

__________________________________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Jeśli chcesz abym przestał Cię wołać to proszę napisz do mnie prywatną wiadomość.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

PS Przypominam, o możliwości śledzenia mojego tagu #roadtripbus gdzie publikuje różne rzeczy z obecnej podróży :)
źródło: comment_34CyXrB0rQuQwD29FyLdncX2GasMJgAc.jpg
  • 21
@MG78: jedna z 3 atrakcji turystycznych Mołdawii
dwie pozostałe to twierdza Soroki i Cygańska dzielnica w stolicy, w ostateczności przeprawa promowa z Ukrainy też może się liczyć jako atrakcja :P
@MG78: a masz rację, pamiętam że to jakoś obok stało :)
Naddniestrze nadaje się do zwiedzania? Bo kiedyś się Mołdawianie denerwowali jak miałeś w paszporcie pieczątkę z Naddniestrza... Więc w zeszłym roku na trasie Kamieniec-Odessa ominęliśmy.
@MG78: w sumie w tej tematyce to ten od Św.Wasyla tak w Montenegro popularny też można opisać, też w skale,jest to zawsze nietypowa budowla odwiedzana przez rzesze turystów.
Monaster Ostrog.
Po drodze świetne nalewki oraz soki miętowe sprzedają :)