Wpis z mikrobloga

A wiecie jakie będą koszty dla czarnoprochowców posiadających aktualnie np takiego remingtona?
400-500 zł badania + 30zł wyciąg z KRK + [200-400 zł znakowanie + 82zł (chyba) karta rejestracyjna broni] * ilość sztuk broni
A jak sobie po 3 miesiącach kupi nowego to znowu:
400-500 zł badania + 30zł wyciąg z KRK + 82zł (chyba) karta rejestracyjna broni. itd
#strzelectwo #bron #czarnoprochowycontent
  • 9
@krak:
No chyba tylko debil by rejestrował już zakupioną broń czarnoprochową - trzeba powiedzieć że się zgubiła, albo zrobić fikcyjną sprzedaż na Ukraińca, a w rzeczywistości gdzieś skitrać i problem z głowy xD
@thestabilizator: Koszt znakowania broni u rusznikarza to około 200 pln. Źródła nie podam ale obiło mi się o 'oczy' jakiś miesiąc dwa temu. Ktoś potrzebował nabić numery bo wpa się burzyło że kupił bez. Napisałem 200 do 400 bo w takim remingtonie jest nieoznakowana lufa i bęben. W colcie jest nieoznakowany tylko bęben.
No chyba tylko debil by rejestrował już zakupioną broń czarnoprochową - trzeba powiedzieć że się zgubiła, albo zrobić fikcyjną sprzedaż na Ukraińca, a w rzeczywistości gdzieś skitrać i problem z głowy xD


@oficer-prowadzacy: Nie do końca, nie każdy chce robić machlojki i ewentualnie iść "siedzieć" za taką pierdołę. Wydaje mi się, że większość ludzi jednak zarejestruje, szczególnie jak chcą z niej jeszcze postrzelać.
Najsmutniejsze jest to, że ta rejestracja bardzo ukróci
@thestabilizator: nie, znakować trzeba tylko tę broń która nie posiada numerów na wszystkich istotnych komponentach. W przypadku rewolwerów cp jest to zawsze bęben i w przypadku remingtonów również lufa