Poniżej przedstawiam zestawienie #polscypilkarze grający za granicą naszego kraju. Dotyczy 11 sierpnia 2018.

Anglia
Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth) - cały mecz na łąwce rezerwowych w spotkaniu ligowym przeciwko Cardiff. Jego drużyna wygrała 2:0.
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - 90 minut i asysta w meczu Championship przeciwko Bristolowi City.
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) - 90 minut w bramce i puszczony 1 gol. Ipswich przegrał w meczu Championship z Rotherhamem 1:0.
Mateusz Klich (Leeds United) - 72 minuty na boisku, gol i asysta w meczu Championship przeciwko Derby. 28-letni środkowy pomocnik został zmieniony przez Jamiego Schackletona. Klich pod wodzą nowego trenera pokazuje się w kązdym meczu bardzo dobrze.

Chiny
Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) - 90 minut i asysta w meczu Super Ligi przeciwko Guangzhou Evergrande. Urodzony w Olsztynie pomocnik asystował przy bramce Tana Longa na 2:2. Ostatecznie Changczun wygrał 3:2.

Chorwacja
Łukasz Zwoliński (Velika Gorica) - 79 minut w meczu ligowym przeciwko Zapresiciowi. Były reprezentant naszej młodzieżówki został zastąpiony przez Adriana Zenko. Mecz wygrał Zapresic 2:3.

Francja
Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut w meczu ligi francuskiej z Nantes. Monaco wygrało ten wyjazdowy mecz 3:1.

Japonia
Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) - 90 minut i 2 puszczone gole w meczu ligowym z Kobe. Iwata przegrałą ten mecz 1:2.

Litwa
Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) - 90 minut i 2 puszczone gole w meczu ligowym przeciwko Palandze. Niestety jego drużyna przegrała ten mecz 0:2.

Niemcy
David Blacha (Vfl Osnabruck) - 90 minut w meczu 3. ligi przeciwko Sonnenhof Grossaspach. Padł bezbramkowy remis.
Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) - 90 minut w meczu 3. ligi jako kapitan drużyny przeciwko Braunschweigowi. W tym meczu mieliśmy remis 3:3.

Norwegia
Grzegorz Flasza (Arendal Fotball) - 90 minut i zachowane czyste konto w meczu Dywizji 2 przeciwko Stjordals Blink. Arendal wygrał 1:0.

Rosja
Maciej Wilusz (Rostów nad Donem) - 90 minut w meczu z Samarą i porażka 0:1.

Słowacja
Jakub Więzik (Zeleziarne Podbrezova) - 70 minut w meczu ligi słowackiej przeciwko Senicy. Wychowanek Podbeskidzia Bielsko-Biała został zastąpiony przez Matusa Mikusa. W meczu padł remis 1:1.
Dawid Kurminowski (Zemplin Michalovce) - 20 minut w przegranym 0:3 meczu z Trnavą. Kurminowski wszedł z ławki za wypożyczonego z Legii Ghańczyka Sadama Sulleya.

Włochy
Krzyztof Piątek(Genoa CFC) - 90 minut i 4 bramki dające zwycięstwo nad Lecce i awans do 1/16 finału Pucharu Włoch. Przed zawodnikiem do niedawna reprezentującym Cracovię poważny egzamin - mecz z Milanem w lidze.