Wpis z mikrobloga

Dzisiaj napiszę na (bardzo) poważnie. Mam nadzieje, że uda się coś w tym temacie zdziałać.
W sumię to proszę o taki #wykopefekt

Wszyscy chyba się zgodzimy, że handel ludźmi to największe chamstwo i podłość jaką można zrobić. W szczególności jeżeli chodzi o handel dziećmi. Nie wiem jakim potworem trzeba być aby uczestniczyć w takim procederze. Jednak są dobrzy ludzie na tym świecie, którzy pomagają łapać takich zwyrodnialców. Tak jak to jest opisane w tym wpisie.

Jeżeli chcesz być jak #csiwykop i pomóc w łapaniu przestępców to wiedz, że jest łatwy sposób na to. Jest taka strona internetowa jak TraffickCam.
W wielkim skrócie: jeżeli jesteś w jakimś hotelu to zrób kilka zdjęć w pokoju, w którym jesteś i prześlij twórcom.

Podajesz tylko nazwę hotelu i numer pokoju. To wszystko.
Chodzi głownie o ogólne zdjęcie pokoju i charakterystycznych elementów dekoracji. W wypadku tweeta Europolu było jackuzzi, mozaika na ścianie i przeszklony ogród.

Twórcy stworzyli specjalną bazę danych pokoi hotelowych, i na podstawie tej bazy starają się łapać zwyrodniaców.
Zdjęcia służą jako dowody w sprawie, tak aby jednoznacznie udowodnić, że dana osoba jest w to zamieszana.

Czy jest apka na to? Jest!
Jest dostepna na Androida i iOS.
Nie kazdy bohater musi nosić pelerynę. Zdjęcia robi się kilka sekund, wgranie trwa minutę a ocalone ludzkie życie jest bezcenne. Po prostu #zostanbohaterem.

Jest też inna forma pomocy.
Jeżeli chcesz jeszcze bardziej pomoc w łapaniu takich ludzi a masz skilla w zakresie #hacking lub #inzynieriaspoleczna to wspomóż ILF - Innocent Lives Foundation. Fundacja powstała po tym jak Chris Hadnagy, ekspert od iżynierii społecznej, pomógł złapać takiego zwyrodnialca i ocalił tym życie dziecka.
Szukają różnych ludzi, nie tylko technicznych, ale też #prawnik czy innych, którzy są w stanie pomóc przy takich problemach.

Ponożej macie film jak tego dokonał.

#przestepczosc #handelludzmi #pedofilia
4.....r - Dzisiaj napiszę na (bardzo) poważnie. Mam nadzieje, że uda się coś w tym te...
  • 2