Wpis z mikrobloga

eech Mircy Mircy wkurzyłem sie trochę -.- Obiecałem pomóc skonfigurować oprogramowanie księgowe w setupie serwer w internecie -> klienci w biurze. Soft napisany w Javie, za sql robi Firebird do tego... Zainstalowałem, skonfigurowałem, i tak sobie myślę żeby mały audyt zrobić... I tak jak się spodziewałem, to gunwo (Firebird) nie wspiera szyfrowania po kablu a jak Wiresharkiem podejrzałem leci czystym tekstem nawet bez kompresji -.- , więc z czystym sumieniem tego nie wystawię, szczególnie że dane osobiste. Firewall będzie, ale to niewiele zmienia... mam jeszcze parę pomysłów jak to zabezpieczyć, może jakoś IPSeca się uda wdrożyć ... No nic, obaczymy. Nie wiem jakie siano mają w głowie developerzy że biorą pieniądze za taki soft -.- (°°
#serwery #bezpieczenstwo #windowsserver
  • 4
@lis6502: Skończyło się na tunelu VPN SSTP, uznałem że tak będzie najsensowniej, z minimalnym impaktem na klientów. Aplikacja pisana przez deweloperów z mindsetem sprzed 15 lat, gdzie przez myśl nikomu nie przechodził serwer VPS / cloud -.-.
@lis6502: Staram się jak mogę żeby dostarczyć coś maksymalnie dobrej jakości, szczególnie że chcę docelowo przejść z kontraktów b2b na ten własny "właściwy" biznes ..:-) Przepraszam że tak późno zawołałem, ale przeglądałem sobie tag i zobaczyłem że zapomniałem odpisać Ci o tym.