Wpis z mikrobloga

Hej #motocykle muszę kupić nowy smar do łańcucha do Yamahy mt. Który polecacie, używacie, najlepszy, niechlapiący, najlepszy stosunek cena jakość?
W poprzednim Moto używałem s100 ale może są lepsze.

Który smar do łańcucha?

  • Super clean Bel Ray 23.3% (7)
  • S100 Weisses Ketten 23.3% (7)
  • Motul C2+ 40.0% (12)
  • Ipone Xtrem 3.3% (1)
  • Valvoline white synthetic 6.7% (2)
  • Inny, jaki, napisz w komentarzu 3.3% (1)

Oddanych głosów: 30

  • 11
Bel Ray blue tec, coś takiego. jest bardziej lepki, więc dłużej się utrzymuje i nie chlapie, jeśli nie latasz po szutrach i syfiastych drogach to jest ok kosztuje chyba 60 coś koło tego
@Donmenello: ta i za duzo nalozy i szlifa na zakrecoe zaliczy bo mu cala opone zachlapie.

Bel ray blue tac. Tylko w rekawiczkach bedziesz musial psikac bo inzynier hamerykancki nie sprawdza chyba swoich produktow i nie zwraca uwagi na opinie uzytkownikow - leje sie z psikacza jak cholera.
@Kantee: @Krmtzzz: To nie jest smar, żeby go nakładać. Łatwiej się to aplikuje niż te wszystkie spraye. Spróbuj to zobaczysz. Każdy, kto przerzucił się z tego drogiego badziewia w puszkach już do tego nie powróci.

Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego w instrukcji obsługi motocykla jest napisane, żeby nie używać produktów komercyjnie sprzedawanych jako smary do łańcuchów motocyklowych?
@Donmenello: zdaję sobie z tego sprawę ze to dziala, ze jest tanie i skutrczne. Wiem że istnieją olejarki do turystykow. Ale lepiej czegos takiego nie polecac komus przez internet bo tu na prawde za duzo oleju moze wyrzadzic kuku. Juz widzialem pare takich osob, ktore malo co slizga nie zlapaly wlasnie przez zachlapaną oponę.
@Krmtzzz: Olejarka to zło jeśli jest źle wyregulowana, przez nie można szlifa zaliczyć, bo to leje non stop.
Jeśli pędzelkiem jakimś naniesiesz trochę oleju to wystarczy przejechać 100m i co ma spaść już dawno spadnie. Możesz wtedy popatrzeć na oponę czy nie jest zachlapana, ale wierz mi, nie będzie jeśli nie przesadzisz z olejem.
@Kantee: Nigrin. Dostępny w oszołomach. Konsystencja i właściwości podobne do C2+ tyle że cena niższa. Tylko trzeba normalnego psikacza założyć bo ten co jest.. cieknie bokiem i łapska brudzi.