Wpis z mikrobloga

@exe20: ciężko tam trafić różowe ulańce. Wtedy wiesz., ze to nie jest lokalna dziewuszka( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod biłgorod dniestrowskij aka Akerman i winnice Szabo nieopodal się udajesz?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dlkv: My z rozowym siedzimy w Odessie tylko, nie ruszamy sie w sumie poza :D A rozowych ulancow to fakt, ze malo.. za to w druga strone, czyli pieknych tylkow w stringach wiele ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@exe20 też się wybieram w poniedziałek i właśnie się zastanawiam co zobaczyć - polecisz coś tak na świeżo? :D iii jeszcze jedna kwestia jaki jest kurs hrywny w Odessie? Lepiej w Polsce wymieniać czy tam?
@cassyO: Rynek i wszystko w centrum, plaża Arcadia jest ok, pokaz delfinów w Nemo (nie idz do oceanarium, bo szkoda) i jeden z wykopków pisał o winnicy Shabo i Biłgorodu dniestrowskim, ja osobiście tam nie byłem, ale temat jest bardzo ciekawy.
Jeśli chodzi o kurs hrywny to kantorów jest mnóstwo, nie korzystałem z nich. Ja korzystałem głównie z Revolut'a i tam wychodziło mi około 14gr jakoś. Kasę wybierałem w bankomacie Euronetu,
@cassyO: Arcadia ma na wejściu deptak z restauracjami i małymi atrakcjami, tam znajdują się kluby, aquapark - dla rozrywki najlepsze miejsce. Ogólnie mega dużo ludzi. My głównie byliśmy na Lanzheron, bo było nam najbliżej i minimalnie taniej było tam za leżaki, jednak było tam spokojniej pomimo też dużej ilości ludzi :)
@exe20 właśnie z tego co widzę dla nas też Lanzheron najbliżej ;) a jak z językami? Angielski wystarczy czy lepiej po Polsku próbować i liczyć na to, że ze względu na to, że slowiańskie języki to jakoś będzie się dało porozumieć?
@cassyO: W centrum lub w bardziej "fancy" restauracjach znajdziesz "inglisz meniu", reszta zapomnij, że dogadasz się po angielsku xD dla mnie to była największa bariera z jaką przyszło mi się na wyjeździe zmierzyć, bo na ogół wszędzie gdzie byłem to bez problemu po angielsku się dogadałem, czasami gorzej lub lepiej, ale coś każdy odpowiedział, a tam to jest dramat.. Nie dość, że nic nie zrozumiesz z ich alfabetu totalnie to jest
@exe20 właśnie tego się obawiałam, ale coś tam cyrylicę ogarniam więc może damy radę xD w każdym razie dzięki Tobie mam lepszy obraz sytuacji i dziękuję Ci bardzo za te wszystkie informacje ;)