Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, pora na wyjście z CDR na jakiś czas? Nie pokazali za dużo, kurs jest mocno dopompowany, a w perspektywie brak konkretów na najbliższy miesiąc, może dwa. Od wiedźminów minęło sporo czasu, a jedynym konkretem jest założenie nowej spółki nastawionej na rynek mobilny - zapytałbym na bankierze, ale tam jest takie rakowisko na forum, że szkoda strzępić klawiatury ;)

Jakie inne spółki w gamedev budzą wasze zainteresowanie w konkteście inwestycji? ultgames wygląda bardzo obiecująco - od debiutu zaliczyło bardzo ładny wzrost.

#gielda #gpw #cdr #cdprojektred #pociagdozyskow
  • 26
@ZaplutyKarzelReakcji:

sprawdź C/Z dla ULT. 60% w jeden miesiąc to dla mnie za duży wzrost, żeby teraz wchodzić.


Jakie znaczenie ma niby C/Z w spółce, która ma dopiero 3 lata, a zysk osiąga od zeszłego roku. Dynamika wzrostu wygląda tak, że za II Q 2018 wyciągnęła prawie tyle co za cały 2017 rok i połowę więcej niż za IQ 2018. Do końca roku wydają kilka tytułów + wrzucają własną produkcję na
@Katzper: To zależy, jaki termin cię interesuje. W krótkim terminie polecałbym Playwaya - teraz tam jest bardzo spokojnie, kurs obniżył się do poziomu <160 po nieudanej premierze Phantom Doctrine (której PlayWay NIE JEST wydawcą, ale ma udziały w CFG) i jest to niedoszacowana spółka, co będzie widać już za chwilę, bo 24 września publikują raport półroczny, House Flipper jest globalnym bestsellerem i jak zapewnił prezes Kostowski, pokrywa koszty wszystkich gier i
@ZaplutyKarzelReakcji:

jeżeli masz przekonanie, ze urosną to ok. Ja im trochę nie wierze, bo wydają niskobudżetowe gry i jedna zła informacja spowoduje duży zjazd.


No ja bym powiedział, że to jest lepsze niż wysokobudżetowe klocki typu Phantom Doctrine od CFG, jedna zła informacja albo wtopa i firma jest bez zysku przez przynajmniej 2 kolejne lata produkcji czegoś innego.

Dużo mniejszych tytułów nie kładzie takiej presji na sukcesy, a jedna wtopa nie
@DeJotWu: więc w takiej sytuacji może kurs spadnie o te kilka złotych (obecnie trzymam, ale fajnie byłoby wyciągnąć trochę $ na daytradingu i nie tracić okazji gdy można powiększyć portfel o dodatkowe akcje z przychodu).

Panowie a bloober? CIG?