Wpis z mikrobloga

Czy ludzie w większości przypadków są oportunistami? Nie wiem, może wy wiecie?

Jest jedna jedna rzecz której jestem prawie pewien, ale do rzeczy przez ostatnie parę miesięcy można było na wypoku znaleźć sporą ilość informacji na temat RPA i sytuacji podobno uciskanej białej mniejszości, nie żebym negował ich niedolę jednakże uważam ze sympatia wykopków spowodowans jest głównie przez to że Afrykanerzy mają przyjemność posiadać ten sam kolor skóry co wykopki.

Jestem ciekaw jaki pogląd na sprawę mieliby wykopki gdyby na miejsce czarnych weszli biali, a białych zastąpili Żydzi, w zasadzie nie muszę być ciekaw mogę wejść do wikipedii i dowiedzieć się że w polsce w

w sierpniu 1936 wprowadzono nakaz, by wszystkie sklepy miały na swoich szyldach imię właściciela, co przyczyniło się do łatwiejszej identyfikacji sklepów żydowskich, które później stały się celem ataków;


Ciekawe co wykopki by napisały gdyby komuchy z RPA uchwalily takowe prawo

w sierpniu 2016 roku wprowadzono nakaz, by wszystkie rancza miały na swoich szyldach imię właściciela, co przyczyniło się do łatwiejszej identyfikacji ranch afrykanerów, które później stały się celem ataków;


Wedle różnych szacunków w RPA około 10% biała mniejszości posiada około 70% ziemi, można zatem powiedzieć że opanowali między innymi tę dziedzinę gospodarki tak samo jak Żydzi którzy w drugiej rzeczypospolitej(tfu, tfu) opanowali między innymi handel obie te grupy były represjonowane.
Kończąc wpis zadaje pytanie, jak sądzicie co by było gdyby:

W obecnej polsce żyło 10% Żydów którzy posiadali by 70% handlu i na przykład 60% banksterki?

Jak sądzicie byli by represjonowani jak w drugiej RP? Rządy chciały by ich wywłaszczyć?

Ja jestem świecie przekonany że tak, zatem twierdzę że słusznie krytykowany przez wykopków ohydny rząd Cyrila Ramaphosa, jest krytykowany nie z powodu dyskryminacji tylko tak zwanego indetity politics czyli przynależnośći rasowej.

#neuropa #4konserwy #zydzi
Pobierz CynicznyMarksista - Czy ludzie w większości przypadków są oportunistami? Nie wiem, mo...
źródło: comment_w5YniCJ4NPcK5QFdZGEGfj4BI0I2SPpr.jpg
  • 9
@CynicznyMarksista: Mnie też to zastanawia. Przecież sytuacja Polaków pod zaborami przypominała sytuacje czarnych za apartheidu (oczywiście zaborcy nie stosowali aż tak represyjnych metod ze względu na lokalną specyfike)

Tak więc mamy walke z lokalną kulturą i językiem

Celowe upośledzenie systemu edukacji dla tubylców

Szykany ekonomiczne (np. rugowanie z ziemi, brak możliwości awansu społecznego)

Represje polityczne

Celowe ustawodastwo godzące w interesy mniejszości

Itd.

No ale Polak to prawie biały pan nie to
@CynicznyMarksista: jest jednak różnica, Żydzi opanowali handel, bo ich do tego zmusili Polacy licznymi ograniczeniami zawodowymi i majątkowymi, przez co jedyne ścieżki rozwoju dla Żyda wiodły przez handel, finanse czy prawo, natomiast biali w RPA uzyskali ziemię gwałtem i rozbojem a potem umocnili swoją pozycję za pomocą twardej państwowej knagi w ramach zamordystycznego autorytarnego państwa
@se_mallo: Zdaję sobię z tego sprawę, jako iż jestem Żydem schlebia mi to( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałem uprościć sytuacje.

Ale wiesz, czy synowie są winni grzechów swych ojców? A pro po zbrodniarzy to III rp ma ciągłość prawną że zbrodniczym ustrojem prl'u jak i zbrodniczy prl ma ciągłość prawną ze zbrodniczą II rp.
@CynicznyMarksista: Bardzo dobry przykład, też lubię czerpać z antysemickiego dorobku 2RP aby pokazać że "sprawiedliwość społeczna" jest zła bo tylko aktorzy i metody się zmieniają ale sens ten sam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ONR = SJW, żydzi = biali etc.