Wpis z mikrobloga

@Zagroo jeśli cebula mocno, to da się używać, chociaż ufać mu już nie można - realokowane sektory to nie tragedia, UNC nie ma, a pending są niepewne. Taki dysk może podziałać ci 15 lat, a może zacząć gubić dane jutro ))¯_(ツ)_/¯
@Zagroo no szału nie ma, niepewne sektory już do 700 podskoczyły po skanie, czyt. szrot. Myślę, że to na gwarancję się już nadaje. Dla pewności przejedź jeszcze z dwa razy, część z nich powinna wpaść do UNC, wtedy już nie będzie dyskusji. Jeśli nie zależy ci na systemie/danych lub masz je gdzie zgrać i masz czas ewentualnie na nowo system stawiać, to (nawet lepiej) puść test zapisu, nie wiem czy w hdtune
@Just_Piotrek: jezusie..chyba zdecyduję się na oddanie go na gwarancję. Jeszcze nigdy nie oddawałem nic na gwarancje i tak się zastanawiam, czy ja mam im konkretnie powiedzieć w czym jest problem, załączyć skriny itp? Dzięki wielkie za pomoc dobry człowieku!
@Zagroo nie, najlepiej zrób tak:
1. Zgraj dane, bo tak czy inaczej je utracisz, kiedy wymienią dysk.
2. Idź wg tego: punkt resetowanie ustawień do stanu początkowego
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options
3. Gdzieś w połowie procesu wyłącz komputer.
4. Włącz komputer, niech zacznie jeszcze raz.
5. Znowu wyłącz gdzieś w połowie.
6. W takim stanie go oddaj, powiedz, że rano chciałeś włączyć lapka, ten kilka razy walnął na niebiesko ze smutną buźką, potem zaproponował naprawę