Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludziom tak nie przypadł battlefield v? co chwilę w internecie czytam że komuś on nie leży. Dla mnie zapowiada się wyśmienicie. Kampanie dzielone na opowieści są w porządku. Bez skrępowania akcje można przenosić na różne fronty na całym świecie. Raz można grać Polakami a w drugiej opowieści Niemcami. Dla mnie to plus. Tylko żeby było ich więcej.

Battle Royal. Teraz mamy dwóch liderów na tym rynku. Pubg i fortnite, jak pubg uwielbiam to widzę w nim sporo błędów i ta optymalizacja na konsoli leży. Boli wszegolnosci brak 60fps. Co zapewne w BF V nie będzie mieć miejsca. Zaś fortnite nie dla mnie. Zbyt bajkowy i przehajpowany. BF V wydaje się pozycja na którą z czystym sumieniem można się przesiąść z Pubg. Bo póki co innej tak dobrej, mimo masy błędów, battle royalowej gry dla mnie nie ma.

Multiplayer tu parę zmian. Ale wszystkie wydają się mieć potencjał. Budowy fortyfikacji, łączenie pojazdów. Ale główna mechanika pozostaje zbytnio nie zmieniona. W BF 1 bawiłem się świetnie więc tu pewnie też będę.

Darmowe dlc, świetna wiadomość. Nie będzie trzeba kupować reszty gry rozłożonej na raty. W BF 1 kupiłem tylko pierwsze dlc. Na resztę czekałem aż będzie darmowe. I wtedy czułem się że mimo kupienia pełnej gry gram w jej demo. Teraz wszystko dla wszystkich. Rozumie że nie ma nic za darmo i przenieśli te koszta na ludzi którzy lubią skórki. Jeśli dzieki kupowaniu skórek, ja mam mieć darmowe dlc, bardzo dobrze. Póki te skórki nie wpływają na balans rozrywki a tylko na wizualia niech sobie będą. Wiadomo z przykładu fortnite że z tego da się wyciągnąć dużo pieniędzy. Więc nie dziwi mnie droga którą obrali twórcy. Nie przeszkadza mi jak ktoś się "ubiera", bo w ferworze walki dużo z tych rzeczy będzie nie widoczne. A poza tym te dodatki jakoś zabardzo nie rzucają się w oczy.

Grafika, ludzie narzekają że zbyt kolorowo. Przecież druga wojna nie była czarno biała. Taka samo jak dziś świeciło słońce, kwitły kwiaty, drzewa, ptaki śpiewały itp. Podoba mi się stylistyka gry. Przudluzszym graniu szare barwy mógłby odpychac lub męczyć. A tak można oko nacieszyć.

Na koniec najważniejsze. To jest tylko gra. Która w swoich kategoriach nie ma konkurencji. W jakiej produkcji będziemy mieć takie duże mapy, bitwy w 64 graczy, tak duży wybór sprzętu i możliwości. Dodatkowo kampania single Player, gdzie np. COD z tego rezygnuje, battle Royal. Oraz jakość, bez masy błędów i niedociągnięć.

  • 17
@ominius: co do kampanii - przecież to jest porażka xD Jakieś z dupy wyjęte ckliwe historie na mapach z multika z dodanym tuzinem botów.
Tak było w 1, wątpię że w V się to zmieni xD

A darmowe dodatki to naprawdę fajna sprawa... Ale jeśli gra się nie sprzeda (a nie sprzedała się już w preorderze XD) to skończy jak Battlefront II - dwa dodatki na rok z czego jeden to
Dlaczego ludziom tak nie przypadł battlefield v?


@ominius: bo znowu jest "feeling" gry z jedynki co mi się nie podoba. W jedynce strasznie przyspieszyli z tempem rozgrywki co mi się nie podobało i uważam, że jedynka to jedna z gorszych części w serii. Jak chcę zagrać w call of duty to... odpalam call of duty, a nie butterfielda do jasnej cholery. W piątce to zostało, ale zobaczę jak się będzie grało
@ominius: ea chcialo przeszpanowac, przypodobac sie regresolewicy. Tylko ona nie kupuje gier a drze morde jedynie. Do tego popisali sie buta myśląc ze sa nietykalni.
Po battlefroncie 2 juz maja minus u graczy a to przelało czare. No i gracze olali bfa i wybieraja coda
A smutni jutuberzy jak angryjoe wymyślają cuda na kiju by to uzasadnić i wyzywaja ludzi od konserwatystów.

Ot cala afera w pigułce
@ominius:

Dlaczego ludziom tak nie przypadł battlefield v?

Pomijając polityczną poprawność i gównoburze wokół trailerów, alpha była po prostu kiepska.
Czuć że to reskin do którego dodali kilka nowych skryptów. Do tego #!$%@? balans (drużyn i pojazdów), a te całe fortyfikacje to tylko na trailerze ładnie wyglądały - zwykłe działka które "wybudujesz" w wyznaczonym miejscu.
Za cholerę nie ma to klimatu WW2 (może przez to że wybrali północ), a lokalizacje z
@ZmutowanaFrytkownica: coooo? Przecież po filmikach widać, że rozgrywka jest wolniejsza, zwłaszcza, że nie ma leczenia się do 100% tylko plus 30-40HP.

Wgl. śmiesznie, że w ostatnich latach dostalismy najwolniejszego CoDa i najszybszego BFa xD

co do kampanii - przecież to jest porażka xD Jakieś z dupy wyjęte ckliwe historie na mapach z multika z dodanym tuzinem botów.

Tak było w 1, wątpię że w V się to zmieni xD


@janushek:
@ominius: Nikt by się nie spinał jeśli byłaby to gra we współczesnych realiach. Ale to jest IIwś, a na ekranie jest jeden wielki cyrk. Nikt nie domaga się 100% odwzorowania, ale oni tutaj polecieli tak po bandzie że to jest jakaś masakra. Po co szli w II ws. Nie rozumiem.
Darmowe dlc? Chłopie, przecież oni kastrują grę na premierę, a potem łaskawie będą wrzucać nowe mapy. Konsolowa wersja 299 zł na