Wpis z mikrobloga

Brawo #mbank @ZespolmBanku

Przepinam się na profil firmowy. Klikam przycisk BLIK, a płatność pociągnięta jest z konta prywatnego...
Okazuje się, że mimo wybrania profilu firmowego, BLIK i tak domyślnie wybiera konto prywatne i trzeba ręcznie to przepiąć w dropdownie (°° .

W takim razie po cholerę to przepinanie się między profilem prywatnym a firmowym skoro wszystko jest wymieszane?
  • 13
@ZespolmBanku: I chcecie mi powiedzieć, że jak przypiszę BLIKa do rachunku firmowego po to, żeby zapłacić za rzeczy firmowe, to przychodzące przelewy BLIK na telefon lądują na koncie firmowym?

Jeśli tak, to nie widzę trzymania u was konta osobistego i firmowego. Bezpieczniej jest mieć konta w osobnych bankach.
@sylwke3100: Dlatego bezpieczniej jest mieć konta w osobnych bankach jeśli na obu rachunkach używa się BLIKA. Rozumiem, że jest to ograniczenie narzucone przez BLIK ale mój zarzut do mBanku jest raczej UXowy. Skoro przepinam się na konto fimowe, to apka nie powinna nawet dotykać prywatnego konta albo chociaż walnąć jakimś alertem.
@krystianpe, do usługi BLIK możesz mieć powiązany tylko jeden rachunek, który można modyfikować. Jeżeli wybierzesz konto firmowe wówczas przelewy przychodzące będą księgowane na rachunku, który masz powiązany z usług.
@Marcinowy
Wydaje mi się, że mówimy o czymś zupełnie innym. Ja mowię o klasycznym BLIKu (generowanie kodów, sparowanie aplikacji), a Ty o przelewach na telefon BLIK (sparowanie numeru telefonu).

Przelew na telefon BLIK:

Może być sparowany tylko z jednym rachunkiem i to jest to o czym mówisz. Jednak nadal możesz płacić BLIKiem (generowanie kodu) niezależnie z PKO lub z mBanku (patrz poniżej)

Klasyczny BLIK

a) Jak masz konto osobiste i firmowe w
@Marcinowy: Nie widzę związku. Mam karty do obu kont. Po to korzystam z BLIKa, żeby nie podawać nigdzie numeru karty ani nie musieć logować się do serwisu transakcyjnego.

Równie dobrze można powiedzieć: "Nie lepiej zapłacić gotówką?" :P
@krystianpe Co do gotówki - to nie ma żadnego znaczenia. Praktycznie wcale gotówki nie używam. Blik po prostu nie jest fajna opcja płacenia w sklepie stacjonarnym bo to zabiera za dużo czasu i lepiej PayPass niż Blik ;)
A co do podawania nr karty w sieci, wyrób sobie w mBanku eKarte do płacenia w necie. 25zl na rok, polecam
wyrób sobie w mBanku eKarte do płacenia w necie. 25zl na rok, polecam


@Marcinowy Równie dobrze mogę doładować Revoluta w ciągu sekundy i użyć ichniejszej darmowej wirtualnej karty.

Ale to nadal nie to czego oczekuję. Są alternatywne sposoby płatności, natomiast ze wszystkich sposobów BLIK jest najbezpieczniejszy i najszybszy.

6-cyfrowy kod szybciej wpiszemy niż numer karty + CVV. Dodatkowo numer karty i CVV są stałe a BLIK jest generowany losowo i aktywny tylko