Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Większość nawet nie wie co to jest ten ETF. Ludzie to chcą bo myślą, że wtedy cena BTC (i altów, w które retail jest grubo załadowany) magicznie pójdzie do góry. Oczywiście jest to czyste myślenie życzeniowe i wcale nie musi tak być

@miglanc102: Za daleko jeszcze, ale pewnie będzie grane pod ETF'y bo przecież można to przerabiać w nieskończoność


@dla_zabawy: Tak długo jak będą jelenie łapiący FOMO pod
@Smule: wczoraj czytałem Twój komentarz odnośnie szalonego romana i z ciekawości zajrzałem co bredzi. Pierwszy raz w życiu muszę przyznać mu rację kiedy szydzi z nas na temat tego, że z jednej strony walczymy z bankami a z drugiej błagamy ich na kolanach o to aby kupowali bitcoiny w ETF.
@dla_zabawy:
większość etfów będzie oparta na futures a nie na btc bezpośrednio, a najpewniej będą mieszane, Wall Street jest mistrzem w wymyslaniu zawiłych instrumentów,
samego btc mało kto będzie chciał ruszać,
bo i po co,
liczy się tylko hasło które przyciągnie inwestorów
większość etfów będzie oparta na futures a nie na btc bezpośrednio, a najpewniej będą mieszane, Wall Street jest mistrzem w wymyslaniu zawiłych instrumentów,

samego btc mało kto będzie chciał ruszać,

bo i po co,

liczy się tylko hasło które przyciągnie inwestorów


@cypherpunkbtc: Powiem Ci coś w tajemnicy, dla mnie ważne jest tylko twoje ostatnie zdanie Tylko nikomu nie mów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszy raz w życiu muszę przyznać mu rację kiedy szydzi z nas na temat tego, że z jednej strony walczymy z bankami a z drugiej błagamy ich na kolanach o to aby kupowali bitcoiny w ETF.


@pawlo74: Trochę tak jest, ale historia pokazuje że ideę się sprzedaje dla pieniędzy. Ilu to było chociażby artystów którzy zapierali się rekami i nogami a koniec końców wystarczyła dobra kasa.

Podobnie pewnie tutaj w społeczeństwie
Oczywiście jest to czyste myślenie życzeniowe i wcale nie musi tak być


@Smule: Już szczytem to są newsy w stylu mój znajomy chodzi z córką komisarza SEC do liceum i powiedziała ona że kiedyś przy obiedzie spytał się jej ile znajomych ma bitcoina, co potem idzie że komisarz jest wielbicielem kryptowalut, co potem idzie jako SEC wspiera krypto, co potem idzie jako USA wspiera krypto. A potem mamy newsy na wykop
Podobnie pewnie tutaj w społeczeństwie maksymalistów BTC jakaś grupka będzie się trzymała wstępnych założeń reszta pójdzie za kasą


@dla_zabawy: zawsze chodzi o kasę tu nie ma żadnych wątpliwości. Dlatego jestem w bitcoinie. Jest zaprogramowany tak aby jego cena rosła z czasem, weszli w niego najmądrzejsi i jest ich najwięcej a reszta pójdzie za kasą. Takie proste a masa spekulantów tego nie widzi w ten sposób. Im wydaje się, że wiedzą lepiej.
że z jednej strony walczymy z bankami a z drugiej błagamy ich na kolanach o to aby kupowali bitcoiny w ETF.


@pawlo74: no bo duża część jest tu TYLKO by zarobić wiec im to na rękę... część tworzy ekonomie oparta o krypto w skali mikro (te fora itp gdzie jest praca i stuff za BTC i tylko BTC)
Ostanio kazdy wpadl sie tylko nahapać wiec ETF w sile.
@pawlo74: ale tu chodzi ile osób naprawdę potrzebuje BTC by cos zrobić a nie na gieldzie bo Goldman sie zesrał dzis na plakat BTC i lecimy -20% :D tak przy 1000 usd pewnie by sie sama cena juz rownowazyła bez spekulacji