Wpis z mikrobloga

@Migajaca_dioda: @JanKremovski: Czy mi się wydaje czy te zdjęcia są jakieś rozmazane? Myślałełem nad OP 6, wydawało mi się, że może ktoś te zdjęcia robił jakoś źle, ale widzę we wszystkich zdjęciach jeden punkt wspólny - właśnie takie dziwne rozmycie/barwy.
@widmo82: a ile tych zdjęć w nocy robisz z telefonu ? Ja zero, a jak już to ze statywu lub z użyciem flasha. Nigdy nie rozumiem takich ludzi co używają telefonu do robienia zdjęć przy słabym świetle. To jest telefon, zdjęcie z niego wykonane idzie w 90% na socjal media, gdzie są kompresowane do 200 kB.
@Neaopoliti: duzo, duzo szybkich zdjec, to ze zdjecia idą w internety i są kompresowane to nie znaczy, ze trzeba tolerować zdjecia kiszkowatej jakości. Statyw, lampa... ahaha no tak. Przecież większość nosi lustrzanki ze sobą bo telefon jest do dzwonienia.
@widmo82: przesadzasz. Naprawdę mało kto robi zdjęcia w nocy bez flasha, więc to jest taki nie wiem jak to nazwać, ficzer ? Żeby się pochwalić, że masz telefon, który robi dobre zdjęcia w nocy, a tak naprawdę nie robisz żadnych zdjęć w nocy, bo co chcesz wtedy uwiecznić ? To samo stabilizacja optyczna, dla mnie zbędna, nie mam i naprawdę muszę mocno szukać zdjęcia, które wyszło rozmazane. Z drugiej strony wystarczy
@Neaopoliti: masz rację, mało osób robi w nocy zdjecia bez lampy, ale ja pisałem "przy słabym oswietleniu i sztucznym". Lampa ma zasięg kilku metrów a jak jest jeszcze jakas powierzchnia ktora odbije swiatło to juz totalna porażka. Powtorze, dobry aparat w telefonie to taki, ktory radzi sobie w słabych warunkach oswietleniowych. nikt nie liczy na super fotkę w ciemnosci i z odleglosci :D 99% zdjec robimy telefonem na szybko, nie ma