Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam problem. Pracuje w typowym januszexie gdzie szef próbuje przycebulic na każdą złotówkę. Moja wypłata opiera się na pracy na akord - ile zrobię, tyle mam płacone. Do tej pory pracowałem na umowę zlecenie - gdzie na umowie miałem najniższa możliwa płacę, a resztę pieniędzy dostawałem pod stołem. Udało mi się wymusić na pracodawcy umowę o pracę, niestety na takiej samej zasadzie - Najniższa krajowa na konto a reszta gotówki pod stołem. Pierwszego miesiąca umowy nie zarobiłem zbyt dużo więc Janusz chyba przymknął na to oko, aczkolwiek w tym miesiącu sytuacja się zmieniła i kiedy miał wpłynąć mi już większy zastrzyk gotówki Janusz wymyślił sobie, że ucina mi 1000zl z wypłaty ponieważ ZUS i resztę podatków OPLACAM SOBIE SAM. Dzisiaj gdy przy odbieraniu wypłaty się o tym dowiedzialem, powiedziałem tylko, że to mój ostatni dzień w tej pracy. Czy jeżeli zglosze to do PiP, istnieje jakąkolwiek szansa, że dobiorą mu się do dupy?Dodam, że nie jestem jedyną osobą która dostaje wypłatę pod stołem, bo januszex nie chce marnować pieniędzy na podatki ze swojej kieszeni.
#pip #pracbaza #januszebiznesu #gdzietozglosic

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 4