Wpis z mikrobloga

Dokładnie na tym telewizorze 11 września 2001 oglądałem na żywo walące się wieże WTC na tvn24. Mało jest chwil z tamtych lat które udało mi się tak dobrze zapamiętać jak ta transmisja. Akurat po szkole oglądałem Cartoon Network i wycinałem pieniądze z wycinanki do szkoły kiedy zadzwoniła ciotka i kazała włączyć telewizor bo jest atak na ameryke. Minęło aż 17 lat, ciężko w to uwierzyć. 17 lat brzmi jak prehistoria. W sumie dziwny okres, gdzie hulał już internet, a filmy nagrywano jeszcze na VHS. Uwielbiam przenosić się w tamtem okres, słuchając archiwalnego 8 godzinnego nagrania RMF FM, oglądając filmy i transmisje z ataków czy też przeglądając archiwalne strony internetowe z tamtego okresu. Wydarzenie które mogło być tylko zamglonym wspomnieniem z dzieciństwa jest praktycznie na wyciągnięcie ręki w szczegółach. Niesamowite uczucie wracać do tych wydarzeń, jak podróż w czasie. Mam wrażenie, że my dzieciaki z połowy lat 90 mieliśmy wielkie szczęście, że mogliśmy w tak młodym wieku być świadkami historii tworzącej się na naszych oczach.
W zeszłym roku udało mi się zwiedzić muzeum pamięci WTC w Nowym Jorku. Polecam każdemu. Coś niesamowitego móc dotkąc iglicy wieży czy zniszczonych wozów strażackich i jednocześnie mieć w głowie, że byłeś świadkiem tych wydarzeń. Jesteś osobą która mimo młodego wieku to pamięta.
#wtc #przemyslenia #feels #nostalgia
Pobierz
źródło: comment_AvMoKCHKKWSZrQRgSG19TtKCT0JcRHjN.jpg