Wpis z mikrobloga

Mirki taka nieprzyjemna sytuacja mnie spotkała, przy spince łańcucha brakuje jednej z tulejek i łańcuch źle się zazębia powodując cykliczne naciąganie i hałas. Myślicie, że skracanie o ogniwo i ponowne zakucie jest dobrym pomysłem? Nie wiem ile napęd ma nalatane, ale wciąż jest bliżej początku naciągu niż końca.
#motocykle #motocykl #svlepszeodkobiety
Pobierz meloon - Mirki taka nieprzyjemna sytuacja mnie spotkała, przy spince łańcucha brakuje...
źródło: comment_Y86q0ReahGb3hSGzOOjr1Aj9BDMzuTxU.jpg
  • 11
Sprawdź czy nie ma z dużych luzów wzdłuż. Choć jeżeli zaczyna gubić rolki a nie jesteś w trasie to lepiej zakupić nowy zestaw. I jeszcze jak naciąg bliżej początku to możliwe, że nie uda Ci się wywalić ogniwa żeby nie był za mocno napięty.
@Emil_z_baraku: Ale zauważ, że rolka jest pierwsza przy zakuwce, możliwe, że nigdy jej tam nie było nawet. Mechanik który zakładał łańcuch zapomniał także o zagięciu podkładki kontrującej na wałku zdawczym, niedawno zauważyłem, że nakrętka była luźna, tutaj może też coś #!$%@?ł. Co do naciągu po skróceniu, łańcuch ma jeszcze 4 'stopnie' naciągu, na początku jest 7 stopni, więc może na styk da radę.
@meloon: Nie ma możliwości żeby nie dać rolki bo przy zakuwaniu tego elementu nie da się wyciągnąć z łańcucha. Wymień sobie lepiej łańcuch. Skracanie czy sztukowanie to tylko chwilowe rozwiązanie i zabija radość z jazdy bo obawiasz się, że zaraz strzeli i będziesz zbierał moto z asfaltu albo dzwonił po lawetę. Taka rada bo już to przerabiałem:)
@Emil_z_baraku: Zakładając, że będę pamiętał o skróceniu łańcucha to jeszcze nie jest takie sztukowanie, napęd nie jest raczej zmęczony, więc powinno być ok, chociaż jeśli się nie uda, to pogodziłem się z wymianą.
Bez o-ringowe łańcuchy mają krótką żywotność. Imo jak moc niska (np. 125cc) to można się bawić w skracanie, zakuwanie itd.. Sam sezon na takim przejeździłem - od nowości smarowany (wrzesień poprzedniego roku) a teraz już gwintu mi na naciągu brakuje (). Dobije go i na zimę znajdę jakiś oringowy.
@volture: @pietryna123: @Emil_z_baraku: Może ktoś z Was używał taniej zakuwarki z allegro w cenie do 70zł? Planowałbym nią zakuć co najmniej ten łańcuch oraz kilka kolejnych zestawów w przyszłości. Niestety warsztaty są zawalone i myślałem żeby zrobić to we własnym zakresie, późniejsze wymiany napędu też realizować samemu.