Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszła paczka z Mutable Instruments Marbles i Plaits. Oczywiście nie mogłem się oprzeć żeby je przetestować. Nie wiem jak oni to zrobili, ale Marbles potrafi zaledwie po kilku minutach zabawy dać jakąś interesującą linię melodyczną.

Trochę jeszcze nie wiem co robię, ale z czasem dojdę do wprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ambient #tworzeniemuzyki #tworczoscwlasna #sensitize #syntezatory #produkcjamuzyki
sensi - Dzisiaj przyszła paczka z Mutable Instruments Marbles i Plaits. Oczywiście ni...
  • 13
@prut: większość zamawiałem z https://skylark.com.pl/ W zasadzie wszystkie te moduły chyba tam znajdziesz.
Niestety nie jest to tania zabawa :( i niektórzy mówią że taki zestaw nigdy nie jest skończony, zawsze chce się coś wymienić, spróbować nowego modułu itd. To wciąga z pewnością.
Rainmakera natomiast kupiłem używanego na europejskiej grupie facebookowej, tam można czasem nieco taniej trafić takie moduły.
@sensi: Świetny motyw muzyczny, kojarzy mi się z muzyką z gry "Machinarium", polecam cały soundtrack, bardzo chętnie wykorzystałbym twoje dzieło w grze, nad którą sobie pracuje...
djzidane - @sensi: Świetny motyw muzyczny, kojarzy mi się z muzyką z gry "Machinarium...
@djzidane: Machinarium i jego soundtrack zawsze lubiłem, ma w sobie coś wyjątkowego ta gra i muzyka.
Co do mojego dzieła, to jeśli miałoby się to znaleźć w grze to trzeba byłoby trochę nad tym popracować jeszcze, bardziej usystematyzować i nadać konkretniejszy kształt i dodatkowe tło. Jeśli Twoja gra jest na zaawansowanym etapie to daj znać, to wtedy posiedzę nad tym i coś wykombinuję.
@sensi: Niestety nie jest bo to taki mały projekt z 48 godzinnego gamejama, który myślę rozwinąć jako pełno-prawną grę na androida coś w stylu arkanoid, myślę, że ten soundtrack by fajnie sie wpasował w ten typ rozgrywki, bo ma taki ciekawy nieprzewidywalny i spokojny klimacik ala coś w stylu z filmu Solaris z Clooney-em. Strasznie mi się podobają dźwięki z Haredware-u typu Eurorack, myślałem nad pobawieniem się "VCV Rack", mam tylko
djzidane - @sensi: Niestety nie jest bo to taki mały projekt z 48 godzinnego gamejama...
@djzidane: na pewno VCV daje pewnego rodzaju pojęcie o tym jak działa eurorack i czy Ci to odpowiada, choć ciężko tam znaleźć wszystkie odpowiedniki z tego co ja mam. Marbles i Plaits są na VCV ale niestety płatne, choć nie jakoś dużo bo chyba coś koło 20 dolarów, a w zasadzie funkcjonalność jest ta sama lub dość zbliżona do tego co ja mam w wersji hardware. Do tego masz inne cuda
@sensi: Ja ogladam Junkie XL ma fajny zestaw na ścianie i nie tylko ;) Link.... kurde świetny komentarz @sensi, coraz bardziej się nakręcam na kupno takiego modułowego systemu, podrzuć mi na prv linki o których wspomniałeś w komentarzu - Pewnie się jeszcze bardziej podjaram, ja często przepuszczałem sygnał przez różnego rodzaju gitarowe kostki, też to jakaś namiastka modułowego tworzenia i modyfikowania dźwięków. Na początek pobawię się tym VCV, na
@djzidane: taka ściana modułów to już w milionach złotych się liczy ;) nie ma też co przesadzać zdecydowanie. Ten gość pokazuje głównie Mutable Instruments ale zdecydowanie zachęca tym co robi do euroracka: https://www.youtube.com/watch?v=0bBixVuOh7M
No i przede wszystkim trzeba wiedzieć do czego każdy moduł jest zdolny i na pewno inne będzie podejście jeśli będziesz traktować euroracka jako syntezator a inne podejście gdy użyjesz go jako sieć efektów (ja z takim założeniem wychodziłem,