Wpis z mikrobloga

System Orbana:

W roku 2010 wygrał wybory i to tak, że uzyskał w parlamencie większość pozwalającą na zmianę konstytucji. Już wtedy wiedział, czego chce. We wrześniu 2007 r. miał wystąpienie w miejscowości Kötcse nad Balatonem, gdzie nawiązując nie wprost do Węgier horthystowskich, powiedział, że trzeba utworzyć centralną siłę polityczną, taki front jedności narodu, która obejmie wszystkich. Stwierdził też, że jest podział na elity i społeczeństwo czy też naród. Z natury rzeczy naród to pojęcie szersze niż elity. Czyli umizgujemy się do narodu, a elity albo się kupi, albo odsunie na bok. Bo drugi mechanizm, który wyróżnia ten system, jest następujący: jesteś z Fideszem, to masz: środki unijne, zamówienia publiczne, pieniądze na reklamę, no i oczywiście etat. A jeśli nie jesteś, nie masz nic. I radź sobie, jak chcesz.


Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4530317/system-orbana/

PS: Komu jeszcze "centralna siła polityczna" kojarzy się z "centralnym ośrodkiem dyspozycji politycznej"?

#postkomunistycznepanstwomafijne

#4konserwy #neuropa #polityka #wegry #orban #bekazprawakow
Pobierz eoneon - System Orbana:

 W roku 2010 wygrał wybory i to tak, że uzyskał w parlamenc...
źródło: comment_SsgeufPZGmIwBTGW8pPKZT1L0kyXrGhQ.jpg
  • 11
Coraz biedniejsza ta twoja propaganda antywegierska. Dużo szumu, zero konkretów. Z gówna bata nie ukrecisz.


@Cheater: Początkowo wkleiłem parę opisów konkretnych afer, żeby ludzie mieli motywację sobie sięgnąć po książkę czy wykład Góralczyka, a teraz wrzuciłem wywiad z Góralczykiem, bo to niezłe tl;dr mechanizmów działania tego państwa. Chcesz to "zdebunkuj" którąkolwiek z informacji, ale chyba będzie trudno, bo to wszystki najszczersza prawda - PiSowcy, co wrzuciłem w powiązane do znaleziska związanego
Podawałem ci.przyklad jak wygląda demokracja we Francji przy Węgierskiej jak powtarzasz głupoty o tym że na Węgrzech umiera demokracja.


@Cheater: Dobrze pamiętam, że próbowałeś mi udowodnić, że 2 tury głosowania w okręgach są niedemokratyczne? :). No cóż, nie jest to system proporcjonalny, ale jak dla mnie zwykłe JOWy jak na Węgrzech są jeszcze bardziej niedemokratyczne, bo może przejść kandydat nietolerowany przez większość, a w modelu francuskim nie.

No ale jak widać