Wpis z mikrobloga

6 lat temu składałem kompa.
Zajęło mi to pół roku. Wykresy, benchmarki, porównania.
Gdzie taniej, co lepiej. Ja #!$%@?.( )
Nie wiedziałem, że to przeistoczy się w niezłe #!$%@? umysłowe._
Później po kupnie i złożeniu wymarzonego PC'ta praktycznie nie grałem.
Wychodziła nowa gierka...wszyscy cieszyli się fabułą, fascynowali się grafiką, a ja siedziałem kuźwa w opcjach zaawansowanych i molestowałem MSI Afterburner.
Fraps uruchamiał mi się razem z Windowsem.
#!$%@?ło mnie. Obiecałem sobie, że po kupnie nowego kompa z grafiką za ponad 1500zł odpalę stare tytułu, w które kiedyś nie mogłem z wiadomych względów uruchomić i....
#!$%@?...
Stara gra z 2008 a tu spadek do 53 fpsów. #!$%@?. Wiedziałem, że już pograne mam.
Odpalam youtub'a.
Wpisuje model gpu, cpu z ramem i tytuł gry z dopiskiem benchmark.
Analiza i porównanie pajaca co robi bencha na takiej samej GPU.
Oczywiście nie pokazał ile ma w danej chwili FPSów, nawet na jakich opcjach grał.
#!$%@?.() Normalka.
Wiedziałem, że to będzie ciężki dzień.
Po kilkunastu minutach znalazłem odpowiedni benchmark jakiegoś pro gamera. Oczywiście, że wynik był wyższy niż mój.
Na takie przypadki przygotowałem się już wcześniej...kupiłem przecież procka z końcówką K
Kilka godzin na youtube i już wiedziałem jak dobrze podkręcić procka na swojej płycie głównej.
W między czasie dzwonił kolega czy nie zagram z nim meczyka w jedyną słuszną MOBA.
Wtedy właśnie coś mnie tknęło, że chyba nie do końca jest ze mną dobrze.
Oczywiście, zgodziłem się na gierkę....i oczywiście, że z włączonym frapsem.

Sprzęt sprawdzał się niesamowicie dobrze. Był czasem głośny, ale to wina wiatraków na GPU. Przecież #!$%@?łem jej softem +100mv i +1000mhz

Dzisiaj już mam na szczęście #!$%@?. Nie chcę mi się przeżywać podobnego #!$%@?. Dlatego mam teraz PCta i konsolę.

  • 5
@yorimo: żarty żartami ale rok temu miałem podobnie, i7 7700k, gtx 1070, zamiast grać to połowę czasu siedziałem w ustawieniach żeby uzyskać jak najlepszy wynik grafika/wydajność, spadki poniżej 60fps to było coś niedopuszczalnego, z czasem w ogóle przestałem grać i opyliłem GTXa, jakiś czas później kupiłem ps4 pro i wyjebka na ustawienia, klasycznie wkładam płytę i gram( ͡° ͜ʖ ͡°) , choć już powoli znów jakiś gtx/rtx
@yorimo: żarty żartami ale rok temu miałem podobnie, i7 7700k, gtx 1070, zamiast grać to połowę czasu siedziałem w ustawieniach żeby uzyskać jak najlepszy wynik grafika/wydajność, spadki poniżej 60fps to było coś niedopuszczalnego, z czasem w ogóle przestałem grać i opyliłem GTXa, jakiś czas później kupiłem ps4 pro i wyjebka na ustawienia, klasycznie wkładam płytę i gram( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mingfunk: Ja to po prostu lubię.
@Krzemol: no wygląda że ja to też lubię bo już jedzie do mnie 1070ti :)
i będzie tak jak mówisz, exy ps4 pro a reszta pc, a wojenki to mnie śmieszą od zawsze, przepychać się z ludźmi z internetu co jest lepsze do grania i na siłę wciskać swoje racje, komedia