Wpis z mikrobloga

Po ponad 2,5k godzin grania pora porobić jakieś achivki, na pierwszy ogień poszedł Mare Nostrum zaczynając jako Milan. Strasznie męcząca kampania - granie państwem bez początkowego dostępu do morza (szybka aneksja Circassii lub jakiegoś OPM'a w Irlandii -> hop do ameryki), to porażka ale jakoś się udało. Pomijając Papaja, to był pierwszy Włoski kraj, więc kombinowałem trochę z ideami: Defensive, Influence, Humanist, Admin, Economy -> Naval, Religious -> Martime, Offensive

#eu4
Pobierz AlvarezCasarez - Po ponad 2,5k godzin grania pora porobić jakieś achivki, na pierwszy...
źródło: comment_K8JyxYmxiIISr0vZsB2vcamkbD79owzc.jpg
  • 6
@Akwer:
- milanem długo nie miałem możliwości zagarnięcia czegoś spoza okolic półwyspu apenińskiego (brak statków)
- oraz wysoki development prowincji -> szybko nabijasz AE
- #!$%@? cesarz jak pozwolisz sobie na zbyt wiele
- po uformowaniu Włoch, i odejściu z HRE kebab spoglądał na mnie coraz częściej i sporo krwi przelałem, w walce z nim
- gdy jesteś w ciemnej dupie z koloniami, walka z taką Francją czy Anglią to jakaś
@AlvarezCasarez: Ja w tamtym rejonie gram dość schematycznie. Sojusz z silnym kolegą (naturalnie Francja lub Austria) i spokój na półwyspie bo kto wtedy z sąsiadów podskoczy? :-) Jeśli szukałeś szybkiego dostępu do morza to nic tylko łyknąć Luccę na starcie, lub choć zrobić z niej wasala. No i z pozycji Milanu dość łatwo znaleźć wsparcie przeciw Wenecji.

Po Shadow Kingdom generalnie w rejonie jest całkiem przyjemnie, HRE ma w dupie te