Wpis z mikrobloga

#predator #film #guiltypleasure #kino

Rzadko piszę o filmach, no ale wrażeniami po seansie najnowszego Predatora musiałem się podzielić.

Na swój sposób ten film jest arcydziełem współczesnej kinematografii - jest tak zły, że aż wyśmienity XD
Jest tak absurdalny, jak najlepsze filmy akcji z lat 80' i 90'. Już w trailerze było widać, że reżyser nie ma zamiaru brać jeńców i nowy predator to będzie jazda po bandzie, bez hamulców, bez trzymanki, bez jakiejkolwiek empatii wobec ortodoksyjnych wyznawców (klimatu) oryginału. Zdecydowanie to nie jest film dla #freethinkerow, którzy będą analizować każdą klatkę filmu w poszukiwaniu głupot, błędów i punktu zaczepienia na ich wyszukane, krytyczne, opinie. To film dla ludzi, którzy mają w dupie filmowe konwenanse, tylko chcą się dobrze bawić, widząc na ekranie mnóstwo posoki i flaków, przerywanych głupkowatymi żartami i absurdalnymi scenami.

Ten film nie został zrobiony na poważnie i tak powinno się go traktować.

Kurła 10/10 - nie żałuje ani jednej złotówki.
Za 10-15 lat ten film będzie kultowy, powiadam Wam - syndrom sztokholmski jest w nim silny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@M4lutki: Dychy nie dam, 6, bo jednak kilka rzeczy mi się nie podobało. M.in. efekty niepredów, przedfinałowa nawalanka w lesie i to, że laska biegła tak szybko oryginalny pred xD. Ale poza tym dobry film, super zabawa.

Generalnie widzę to tak, że ludzie czepiający się idiotyzmów albo są ślepi albo sami są za bardzo zidiociali. Film, gdzie bohaterowie to legitne czuby i każdy ma na to papiery. Nie da się bardziej
@sejsmita: Już tak na poważnie to dla mnie mocne 7. Faktycznie, ta nawalanka w lesie wyglądała jakby im się pomysły skończyły i chcieli szybko przejść do finału.

Generalnie widzę to tak, że ludzie czepiający się idiotyzmów albo są ślepi albo sami są za bardzo zidiociali. Film, gdzie bohaterowie to legitne czuby i każdy ma na to papiery. Nie da się bardziej tego uzmysłowić, chyba że #!$%@? napisać zaraz po tytule: jak
@M4lutki: Może z oceną się nie zgodzę, ale...chyba coś w tym jest, że jak się podejdzie do tego tytułu jak do ramotek z lat '80...to to działa xD Na poważnie to Predators podeszło do tematu no i wyszło jak wyszło (mi pasowało). Sam film podobał mi się, chociaż baardzo chciałbym zobaczyć jego pierwotną wersję.