Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. W jaki sposób ustawiamy czy FOLDERY wyświetlane są w danym miejscu jako pierwsze lub jako ostatnie? Dzieje się to zawsze nie wiadomo z jakiej przyczyny. Raz jak wchodzę do folderu to najpierw widze pliki posegregowane po dacie a na końcu są foldery, a jak wchodzę kiedy indziej (lub z innego miejsca) to widzę najpierw foldery na początku a później pliki, wszystko posortowane po dacie. Jak decydujemy czy widzimy: "foldery, potem pliki / pliki, potem foldery"?

Jak aj to robie to ZAWSZE mam najpierw foldery, a później albo pliki od najstarszych do najnowszych albo od najnowszych do najstarszych. Ale foldery zawsze na początku widzę.

Chcę zrobić aby bylo tak jak niżej:
#windows10 #windows #komputery #informatyka #pytanie
Pobierz Bunch - Mam pytanie. W jaki sposób ustawiamy czy FOLDERY wyświetlane są w danym miejs...
źródło: comment_v63ySQVwfB8Q70BATLez6My1c69VFazp.jpg
  • 13
@Bunch: To jest jedno z wielu typowych upierdliwych rozwiązań dla Windows 10
Szczerze mówiąc myślałem że będę miał coraz mniej pracy jako informatyk bo logiczne że kolejne wersje systemu powinny być coraz lepsze. Nic bardziej mylnego!. Jest tak źle jak za czasów Windowsa 8(nie mylić z 8.1). Win 10 ciągle się pierniczy , albo wciąż katuje dysk. Do tego problemy z logowaniem (znikające menu start itd.) Ajj rozpisałem się

Metoda naprawy
Pobierz L.....n - @Bunch: To jest jedno z wielu typowych upierdliwych rozwiązań dla Windows 1...
źródło: comment_FdOGSsYYTESTdIldwLkHyZalhLvHhcuX.jpg
@Acrivec: A co Ci daje sortowanie po nazwie? To że na początku są foldery a potem pliki od A do Z, albo że... na początku znowu są foldery a potem pliki od Z do A.
Lubie ludzi którzy się rozpisują.
@Lysyn:

Twoja metoda nie działa. Mam ustawione cały czas sortowanie po dacie modyfikacji i nadal widze foldery jako pierwszy. Czemu to w ogóle miałoby pomóc? Sama opcja "data modyfikacji" nic o folderach nie wspomina.
@Bunch szczerze mówiąc dziwne że ci nie działa. Sprawdzałem to na wielu komputerach. Różni się tym że może być sortowanie według daty a może być też według daty modyfikacji. Niby nic nie wspomina o folderach czy plikach, ale tak to właśnie działało. Znalazłem ten sposób gdzieś na redit i ustawiłem to nawet dla jakiś Pan które chciały mieć pobrane pliki na samej górze pdf i inne doci. Sam też tak lubię.
@Lysyn: No nie działa, mogę nagrać jakiś filmik. Chyba że zmiany po uruchomieniu komputera czy coś zaczynają obowiązywać, bo od razu po ustawieniu nic nie widzę.
@Lysyn: Były próby powrotu do serii, patrz niżej...

A wracając do tematu to, nie wiem czy to ma znaczenie ale faktycznie działa to kiedy wchodze sobie do folderu (jest tak jak chce by to było widać).

Ale kiedy np. na Facebooku klikne "dodaj zdjęcia" i otwiera mi się okno "browse" to tam foldery mam na górze. Ten fakt jest tutaj istotny?
Bunch - @Lysyn: Były próby powrotu do serii, patrz niżej...


A wracając do tematu...