Wpis z mikrobloga

W rosyjskim (i nie tylko) internecie w odpowiedzi na zarzut współpracy radziecko niemieckiej i wspólnej parady w Brześciu trwa masowe wrzucanie zdjęc Rydza Smigłego witajacego atache wojskowego Niemiec w Warszawie i przedstawianie tego jako kadru z rzekomej wspólnej parady polsko niemieckiej w Zaolziu.
Co ciekawe zaraz po przywitaniu niemieckiego przedstawiciela Rydz Śmigły podał rękę atache ZSRR. Tyle, że zdjęcie pierwsze jest w sieci w tysiącach egzemplarzy, a drugie znalazłem tylko na jednej zapomnianej polskiej.

Kolejne zdjęcie przedstawia żołnierza w polskiej czapce polowej witającego się z rzekomo żołnierzem w niemieckich charakterystycznym hełmie. To też dowód na rzekomą defiladę. Tyle, że niemieckie hełmy z końca I wojny (dla laika takie same jak te jakie kojarzymy z Wehrmachtem) też były używane w polskiej armii. I tak się złożyło w oddziałach jakie wkroczyły na Zaolzie na co sa dowody na wielu zdjęciach.
Inne rzekome dowody to tez zjdęcie kawalerzystów w takich hełmach na tle bramy witającej Polaków w Zaolziu.
Co ciekawe oni często sprytnie kadrują te zdjęcia, więc jak się doda w Google to wrzuca tylko do rosyjskich stronek z fejkami. Dlatego trudno na 100% udowodnić, ze na zjdęicu sa polscy żołnierze. Znalazłem takie w pdoobnej scenerii i to chyba ustanowienie posterunku poslkiej policji na terenie Zaolzia. Ale

Najsmutniejsze jest to, że żadnego przeciwdziałania temu zalewowi fejków (tzn. najpopularniejsza fotka ze Śmigłym jest na 100 % fajkiem pozostałe są bardzo prawdopodobne) nie ma. Polacy są zajęciu wrzucaniem za Rosjanami zdjęc zabitych Niemców w Prusach i opisywaniu je jako ukraińskie zbrodnie na Wołyniu. Tyle, że na Ukrainie ktoś to przynajmniej demaskuje. A u nas?

#ruskapropaganda
#bialorus #rosja #ukraina #historia #iiwojnaswiatowa
Pobierz szurszur - W rosyjskim (i nie tylko) internecie w odpowiedzi na zarzut współpracy rad...
źródło: comment_cptQuIHJPisMbccq9lQPeYfLh75PjB85.jpg
  • 12
@szurszur: Zrobiłem na szybko taki obrazek antyfake (nie wiem czy poprawny gramatycznie, ale zrozumieją) . Jak ktoś się z tą propagandą styka to można pobrać i wrzucać pod tymi fejkami. A nawet na fejsie widuję ludzi z byłego ZSRR dodajacych takie fejki.
Miejsce akcji Warszawa obchody 11 listopada 1918 dostepne dla całego korpusu dyplomatycznego , a nie żadne Zaolzie.

@yosemitesam @musztym @matador74 @Roxar123 @IgorK @WielkaKulturalnaRewolucjaPolska @niggerinthebox
Pobierz szurszur - @szurszur: Zrobiłem na szybko taki obrazek antyfake (nie wiem czy poprawny...
źródło: comment_s9GoJFYydnI44J01127VeTVkXydYM9Xi.jpg
@szurszur: > Kolejne zdjęcie przedstawia żołnierza w polskiej czapce polowej witającego się z rzekomo żołnierzem w niemieckich charakterystycznym hełmie.

@szurszur: Zdjęcie prawdopodobnie przedstawia witających się żołnierzy polskiego i węgierskiego, po zajęciu przez tych drugich Rusi Zakarpackiej. Na zdjęciach i filmach z tego wydarzenia widać, że Węgrzy takie nosili (przykład https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/77604/).
@szurszur: Powody są dwa. Po prostu niewielki odsetek aktywnych internetowa osób zna język rosyjski i zajmuje się rosyjskim internetem. Do tego znikomy odsetek z tych osób jest zainteresowany marnowaniem czasu na próbę przekonania do czegoś Rosjan. Tymczasem Ukraińcy są wszyscy rosyjskojęzyczni. Po drugie w przypadku Rosji i zapewne Ukrainy te działania są napędzane przez organizacje państwowe, zapewne służby specjalne. W przypadku Polski nic takiego nie ma miejsca, albo dlatego, że nikomu
@rajwyk: dokładnie, wszyscy wychodzą założenia że nikogo nie obchodzą ruskie trolle. trudno jest z tym walczyć i marnować czas na coś co z góry jest przegrane. my mamy swoją historie, wszystko na wschód swoją. po co sie produkować skoro człowiek sowiecki nawet przyjedzająć na zachód potrafi psioczyć na to i tamo.. widząc różnice (ofc pomijając więsze miasta typu moskwa etc..)