Wpis z mikrobloga

@ElCidX: kolejny mądry. Nie rozumiesz że ma być nowe i ze sklepu? Ja mógłbym się bawić w używane, ale ona nie chce i w pełni ją rozumiem.
@djolaf: no dobra ale co ja poradzę skoro 2k PLN to jest absolutne maksimum i najlepiej jakby było mniej? Ten komputer serio ma być używany sporadycznie i tyle, nic ciekawszego niż ten HP nie znalazłem. To będzie tylko do internetu i oglądania filmów w zasadzie, po co jej i5?
@djolaf: no ale ja rozumiem że może i nie warto bo sam mam mocną stację i też nie rozumiem jak można coś takiego kupić, ale nie przeskoczę jej progu finansowego. Nie obrażaj się że tak atakuję, ale jest wyraźnie napisane że musi być DO 2 tysięcy a najlepiej jakby było mniej bo nie stać jej na nic droższego...
Na prawdę nic na to nie poradzę.
@qazwsv: no i o to mi mniej więcej chodziło, czy taka konfiguracja wystarczy. Też jej powiedziałem żeby koniecznie był z SSD bo to przepaść w działaniu sprzętu.
@eNse: a jaka to praca biurowa? Dla jednego praca biurowa to rozbudowane obliczenia w excelu, a dla drugiego jedna strona w wordzie. A w tym budżecie trzeba na czymś przyoszczędzić.

Ten twój ogółem jest okej, ale raczej skłaniałbym się ku wersji z 8GB RAM-u. Przyda się ogarniając kilka rzeczy na raz, boleśnie to odczułem kiedy mi jedna kość padła. No i SSD na pewno warto brać, zawsze to potem i przełożyć
@Allport: jakieś programy do fakturek i takich pierdół bo jest na ekonomii, nic skomplikowanego.
No ja jej tak samo doradzałem, ten HP z 8gb ram i 256gb ssd i powinna być zadowolona.

Wiedziałem że tak jest, ale miałem nadzieję że to na mnie nie trafi tym razem. Niektórzy niestety nie rozumią że kogoś nie stać, albo że wystarczy mu i3 bo nie zamierza grać w żadne gry i będą na siłę
@eNse: No SSD znacznie przyspiesza działanie, jedyny problem jaki się pojawia to czy te 240gb wystarczy. Dobrze mieć drugiego HDD podpiętego, no ale takie rozbudowy to już raczej po gwarancji.
Nie wiem przy jakim arkuszu excela miałby sobie ten sprzęt nie poradzić. No ale ekspertem nie jestem xd
@eNse: no do programów typu Subiekt czy innej Optimy to 8GB RAM przyda się na pewno. Tyle mogę powiedzieć z praktyki. 256GB powinno spokojnie wystarczyć. I jeśli programy związane z ekonomią, to bez SSD ani rusz, bo na tym głównie będzie ten komputer bazować w takim razie.

i3 w zupełności obsłuży wszystkie dostępne na rynku programy księgowe, i to jeszcze z youtubem w HD odpalonym w tle. Co prawda do tego