Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś polecić jakiś dobry termos co by zalewać #yerbamate, bo mój biedronkowy po kilku latach użytkowania odmawia już posłuszeństwa i jedyna droga jaka go czeka to ta do śmietnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@brudaspriest: Znalazłem w naturalmarket za 54 zł, temperaturę trzyma dobrze?
Fajna bombilla ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobrze filtruje, nie zapycha się ?
No i zajebista puszka dedykowana ( )
@pollos: Na pylastych potrafi się przypchać ale daje radę. Nie mierzyłem temperatury w termosie, chyba jutro zrobię test. Producent pisze, że trzyma temperaturę 12 godzin ale jak pojmuje "trzymanie temperatury" to pojęcie względne Jeżeli biorę gdzieś w podróż i wiem, że będę pił dopiero za parę godzin to zalewam 80 stopni i po kilku godzinach jest dalej bardzo ciepła.
@pollos: Z tego tylko 2 rzeczy nie są od un-mate.pl - no powiedzmy 4, matero i bombilla od WC i pierwsze co kupiłem - matero i bombilla z Rosamonte (to z ich logiem, można chyba nadal kupić), reszta od Przemka z un-mate...
@pollos: zalałem go o 23:33 wodą 70 stopni. O 6:03, po 6,5h miała 60 stopni. Nie podgrzewałem ani nie płukałem wcześniej termosu gorącą wodą, po prostu wlałem do chłodnego wodę z czajnika. Nie nakręciłem też kubka, jedynie zakręciłem korek. Porównam to dziś z marketowym termosem.