Wpis z mikrobloga

@penguin: https://medium.com/braus-blog/airbnb-is-dropping-react-js-should-you-too-dcbff36def5c
takich artykułów jest więcej. Hybrydowe rozwiązania jeszcze nie dorosły do dużych aplikacji. Jasne zaraz znajdzie się ktoś kto powie że on ma aplikację co jest napisana w RN albo Xamarinie. I chętnie zobaczę artykuły w drugą stronę że RN jest cool i trendy itd.
Niestety wciąż developerzy czysto natywni będą potrzebni aż naprawdę któraś Hybryda dorośnie. Plus potem ich wiedza o SDK nie będzie stracona.
@siwymilek: bo RN jest ich tak samo jak Bolts, które zostaje wypierane przez RxSwift. RN niesie ze sobą więcej problemów niż plusów. Pisałem w Xamarinie potem w ObjC\Swift, RN też dotykałem i szczerze nie jest ono na tyle ukończone aby je jakkolwiek stawiać jako możliwego zastępce.
Myślicie, że nauka Swifta ma nadal sens przy takim parciu na aplikacje hybrydowe?


@siwymilek: dla mnie OP miał na myśli wypieranie natywek przez hybrydy. Więc w takim kontekście pisze. Jasne ten język sobie będzie istniał obok i będą w nim powstawać apki.
Więc tak nauka Swifta ma nadal sens bo Apple go wspiera, wspierał będzie oraz hybrydy nie dojrzały do przejęcia tej strefy.
@siwymilek: nie nazwałbym tego warstwą a gałązką, tylko jest pewien problem z Apple, może je kiedyś uciąć choć bym tego nie chciał. Wywalił dodatki do własnego IDE zamiast to lepiej zabezpieczyć i jeszcze parę przykładów ich "pomysłowości" by się znalazło. To jest jego IDE, OS itd.
No tak prawdopodobnie nigdy RN nie wyprzedzi natywek w tym stopniu aby warto je było porzucić.
@penguin: no tak w idealnej przyszłości tak jest, tylko nie wiesz jak szybko to się stanie i na pewno się stanie. Tak jak wyżej pisałem Apple w każdej chwili może stwierdzić że ich ekosystem jest zamknięty na inne IDE/języki i tyle. Samo przyjmuje i "kontroluje" apki w sklepie.
Jasne chciałbym pisać jeden kod na dwie platformy ale na razie nie widzę tej "przyszłości" za szybko.